Valsts prezidents apšauba "Liepājas metalurga" investora ienākšanu no Rietumiem

Valsts prezidents Andris Bērziņš apšauba, ka finansiālās grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" investori varētu nākt no Rietumiem, - tur metalurģijas krīze jau ir pārvarēta un nekāda papildu ražotne nav vajadzīga.

Intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" Bērziņš uzsver, ka ir jādara viss iespējamais un loģiskais, lai uzņēmums turpinātu strādāt, taču, viņaprāt, "Liepājas metalurgu" var pārņemt tikai tie investori, kas jau darbojas šajā biznesā, bet ne no Rietumiem.

Pēc Bērziņa domām, pašlaik process ar "Liepājas metalurga" pārņemšanu kopumā tiek virzīts tā, lai jaunajam īpašniekam nebūtu jāpārņem nekādas iepriekšējo akcionāru saistības, "to man saka priekšā mana iepriekšējā biznesa pieredze". Viņaprāt, pašreizējiem kreditoriem ir ļoti liela problēma sevi aizsargāt šajā situācijā.

Arī parādoties potenciālajiem investoriem, ir pilnīgi skaidrs, ka viņi nevarēs nodarbināt esošo darbinieku skaitu, tāpēc Liepājai jāgatavojas tam, ko darīt šādā situācijā.

Valsts prezidents uzskata, ka arī valsts var izrādīt pretimnākšanu, uzlabojot kopējos nodarbinātības nosacījumus - pazeminot nodokļus, risinot elektrības cenu jautājumu un citu.

Pievieno komentāru

Liepājā