Valsts policija uzslavē pārdevējus; vien Aizputē un Liepājā, nepārliecinoties par jauniešu vecumu, tika pārdoti viņiem enerģijas dzērieni

Trešdien Valsts policijas (VP) Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus, alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām, secinot, ka apzinīgi pārdevēji nav bijuši sen, aģentūrai LETA pauda VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Kopumā pārbaudīti 43 veikali Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, no kuriem divos konstatēti pārkāpumi, par ko VP ir sākusi administratīvās lietvedības. Abos veikalos Aizputē un Liepājā pārdevējas, nepārliecinoties par jauniešu vecumu, pārdeva viņiem enerģijas dzērienus.

Visos pārējos veikalos pārdevējas lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Bija arī gadījums, kad pārdevēja bija jau gandrīz gatava šo dzērienu pārdot, tomēr pajautāja personu apliecinošu dokumentu. Citos gadījumos pārdevējas pat sekoja līdzi jaunieša darbībām - sniegšanos pēc alkoholiskā vai enerģijas dzēriena -, tāpēc uzreiz pajautāja vecumu.

"Vēlamies uzslavēt pārdevējus par viņu godaprātu - tik labs rezultāts, kā pēc vakardienas pārbaudes, nav bijis sen. Tas liecina par to, ka pārdevēji ir kļuvuši godprātīgāki un uzmanīgāki, zinot savus pienākumus un tiesības - pārliecināties par personas vecumu, lūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu -," komentēja Šeršņova.


Pievieno komentāru

Liepājā