Valsts nauda privātajiem bērnudārziem tikai pasliktinājusi finansiālo situāciju

Valsts programma par līdzfinansējumu privātajām izglītības iestādēm uz trīs gadiem nebija līdz galam pārdomāta un ir tikai pasliktinājusi iestāžu finansiālo situāciju, jo līdzmaksājumi regulāri kavējas, atzinuši Liepājas privāto pirmsskolas iestāžu vadītāji, tiekoties ar Liepājas pašvaldību.

Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis ticies ar privāto izglītības iestāžu vadītājām – privātsākumskolas “Varavīksne” vadītāju Ingvildu Parfjonovu, bērnudārza “Saulstariņš” vadītāju Initu Šokolaiti un “Sirsniņskolas” vadītāju Janu Ūdri, lai pārrunātu situāciju ar valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu privātajām izglītības iestādēm no 2016. gada 1. janvāra, informē pašvaldība.

“Bērnu vecāki bija pieraduši pie šī valsts atbalsta, neiedziļinoties, līdz kuram gadam finansējums būs,” teica vadītājas. Līdz ar to daudzi vairs nespēs maksāt par privātajiem bērnudārziem. Valsts finansējums mākslīgi radījis pakalpojuma sadārdzinājumu ar lielo birokrātiju un daudzajām atskaitēm, atzīst privāto izglītības iestāžu vadītājas.

“Pašvaldība plāno turpināt savu līdzmaksājumu privātajiem bērnudārziem arī turpmāk, jo visi bērnudārzi ir pilsētai svarīgi”, norāda V.  Vitkovskis.

Liepājas pašvaldība par katru bērnu privātajā bērnudārzā maksā to pašu summu, cik ir bērna uzturēšanās faktiskās izmaksas pašvaldības bērnudārzā - vidēji mēnesī 132,24 eiro.

Tā kā valsts noteiktās pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei un arī  sertificētām auklītēm šobrīd ir 185 eiro, pašvaldība no valsts saņem šo starpību par bērniem privātajos bērnudārzos.

Savukārt par sertificētu privāto aukļu pakalpojumu valsts līdz šim maksāja 142 eiro. Liepājas pašvaldība ir viena no tām pašvaldībām, kas papildus valsts līdzfinansējumam piemaksā arī savu daļu – 43 eiro.
 
Pašlaik Liepājāa indā uz pašvaldības bērnudārziem gaida ap 1400 bērnu, no kuriem apmēram 1250 ir vecumā līdz pusotram gadam un uz bērnudārzu vēl nevar doties. Tas nozīmē, ka šobrīd vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs reāli vēl nepietiek ap 200 mazo liepājnieku.

Pievieno komentāru

Liepājā