Valsts kase nesteidzinās "KVV Liepājas metalurgu" ar atbildes sniegšanu par uzņēmuma attīstību

Valsts kase nesteidzinās AS "KVV Liepājas metalurgu" ar atbildes sniegšanu par uzņēmuma turpmāko attīstību, aģentūrai LETA sacīja Valsts kases pārstāve Eva Dzelme.

Viņa stāstīja, ka Valsts kase un "KVV Liepājas metalurgs" joprojām turpina sarunas par uzņēmuma biznesa un attīstības plāniem, par to, kā uzņēmums plāno nodrošināt savu turpmāko darbību.

"Priekšlikumu iesniegšanai termiņi nav noteikti, bet vēlamies sagaidīt kvalitatīvus priekšlikumus," atzina Valsts kases pārstāve.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad Valsts kase ir realizējusi tiesības uz nodrošinājumu, metalurģijas uzņēmumam AS "KVV Liepājas metalurgs" būs problēmas nodrošināt apgrozāmos līdzekļus, aģentūru LETA informēja "KVV Liepājas metalurga" valdes loceklis Igors Talanovs.

Realizējot ķīlas, 2016.gada 26.janvārī Valsts kase ir saņēmusi vairāk nekā 10,7 miljonus eiro, par šādu summu samazinot "KVV Liepājas metalurga" saistības pret valsti. "KVV Liepājas metalurgs" uzskata, ka šī negaidīti agresīvā lielākā kreditora rīcība potenciāli negatīvi ietekmēs uzņēmuma attiecības ar klientiem un piegādātājiem, tādējādi faktiski apgrūtinot uzņēmuma darbību.

LETA jau ziņoja, ka, nesagaidot kopš pagājušā gada nogales kavēto maksājumu no AS "KVV Liepājas metalurgs", valsts sākusi piedzīt naudu, realizējot ķīlas.

"KVV Liepājas metalurgs" nav spējis izpildīt izvirzītās prasības, lai valsts varētu atlikt pagājušā gada 2,7 miljonu eiro maksājuma parādu. Tāpēc šīs summas piedziņai Valsts kase ir ķērusies pie līdzekļiem, kurus uzņēmums bija sniedzis kā savu saistību nodrošinājumu - Krievijas "Alfa bank" garantiju, kas bija spēkā līdz janvāra beigām. Tādējādi atgūti vairāk nekā desmit miljoni eiro.

Līdz ar to kopumā valsts tagad ir atguvusi piekto daļu no kredīta, ko uzņēmuma vietā savulaik samaksāja Itālijas bankai "UniCredit". Valsts tikko piedzītā summa ir lielāka nekā prasītais maksājums un nosedz arī šā gada 7,5 miljonu eiro maksājumu, jo "KVV Liepājas metalurgs" esot valstij prasījis vērienīgākas izmaiņas parāda atmaksas grafikā. Tomēr Valsts kase sarunas ar kompāniju turpina.


Pievieno komentāru

Liepājā