Valsts izsniegs aizdevumu Liepājas SEZ 7,589 miljonu eiro apmērā

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde saņems valsts aizdevumu 7,589 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Liepājas SEZ.

Aizdevums, ko ceturtdien slēgtajā sēdes daļā atbalstījusi valdība, tiks izsniegts, lai pārvalde varētu turpināt īstenot trīs starptautiskus investīciju projektus, sniedzot tautsaimniecības atbalstu un veicinot ekonomisko atveseļošanos.

Liepājas SEZ pārstāvji pauda, ka Covid-19 vīrusa pandēmijas izraisītās krīzes ietekmē Eiropas transporta sistēma ir saskārusies ar iepriekš nepieredzētiem izaicinājumiem, kuru rezultātā notiek kravu piegāžu ķēžu un globālās transporta sistēmas vispārēja transformācija. "Nenoliedzami, tas ietekmē arī Liepājas SEZ darbību, izdarot savas korekcijas iepriekš apstiprinātajos darbības un attīstības plānos," minēja pārvaldē.

Liepājas SEZ skaidroja, ka vispārējās nenoteiktības apstākļos ir īpaši svarīgi nodrošināt maksimāli labvēlīgus apstākļus esošo transporta savienojumu saglabāšanai, nodrošinot stabilu, prognozējamu darbību ilgtermiņā.

Liepājas SEZ teritorija aizņem 3979 hektārus jeb aptuveni 65% no Liepājas pilsētas teritorijas. Liepājas SEZ sastāv no ostas, pilsētas industriālajām teritorijām, Liepājas starptautiskās lidostas un bijušās militārās bāzes "Karosta".

Pievieno komentāru

Liepājā