Vakarā Latviju šķērsos aukstā fronte, bet līdz tam vietām tiks pārspēti karstuma rekordi

Otrdienas rīts Latvijā ir silts, gaisa temperatūra lielākajā valsts daļā +15..+19 grādi, vienīgi austrumos vēsāks - Vidzemes centrālajā un austrumu daļā, kā arī Latgalē - +10...+14 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Dienā pārsvarā saulains laiks, bet vēlā pēcpusdienā un vakarā, sākot no Kurzemes, mākoņu kļūs vairāk, jo Latviju sāks šķērsot aukstā atmosfēras fronte. Pievakarē daudzviet Kurzemē gaidāms lietus.

Pastiprināsies dienvidaustrumu, dienvidu vējš, brāzmās 9-14 metri sekundē.

Gaisa temperatūra sasniegs +26..+31 grādu, vietām Rīgas līča piekrastē Kurzemē nedaudz vēsāks.

Rīgā mākoņu būs maz, to daudzums palielināsies pievakarē, bet galvaspilsētā nelīs. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +17..+18 grādiem, dienā - +29..+30 grādi.

Vēsturiski karstākais 25. augusts bijis 1938. gadā, kad Rīgā temperatūra sasniedza +31,8 grādus, tā ir arī visas valsts augstākā gaisa temperatūrā šajā datumā. Rīgā rekords netiks pārspēts, bet citās Latvijas vietās gan šis 25. augusts būs karstākais, kopš veic meteoroloģiskos novērojumus.

Trešdien kļūs ievērojami vēsāks, temperatūra dienā sasniegs vairs tikai +18..+23 grādus, taču ceturtdien un piektdien karstums atgriezīsies. Piektdiena,28. augusts, visticamāk, būs pēdējā diena šajā gadā, kad gaisa temperatūra Latvijā sasniedz +30 grādus.

Pievieno komentāru

Liepājā