Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairākās publiskās telpās Liepājā uzstādītas taktilās informācijas zīmes

Liepājas pilsētas pašvaldība uzstādījusi piecdesmit taktilās informācijas zīmes vairākās publiskās un sociālās ēkās Liepājas pilsētā. Taktilās informācijas zīmes ietver informāciju latviešu valodā, Braila rakstā un piktogrammu.

Taktilās zīmes ir gatavotas, balstoties uz universālā dizaina principiem un veidotas tā, lai tās būtu noderīgas un kalpotu ne tikai vājredzīgiem vai neredzīgiem cilvēkiem, bet arī ikvienam, kam nepieciešams orientēties telpā. Zīmes ir veidotas kontrastējošas, lai tās varētu pamanīt vājredzīgi cilvēki, bērni, vecāka gada gājuma cilvēki un ikviens, kas atrodas telpā.

Zīmju dizains un funkcionalitāte tika veidota, sadarbojoties ar cilvēkiem ar vājredzību un redzes invaliditāti.

Liepājas Neredzīgo biedrības valdes locekli Aigars Bušs norāda: ''Taktilās zīmes neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem dod iespēju orientēties gan pilsētvidē, gan iekštelpās. Tā ir iespēja kļūt neatkarīgākam no līdzcilvēkiem un atbalsta personām. Ja cilvēks pats spēj atrast sev nepieciešamās vietas, kā arī orientēties gan telpā, gan pilsētvidē, tas noteikti ceļ viņa pašapziņu, viņš jūtas pārliecinātāks un drošāks, ka var patstāvīgi apmeklēt visas sev interesējošās vietas.''

Zīmes uzstādītas desmit dažādās vietās Liepājā:
* Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā, Rožu ielā 6,
* Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta ēkā, E.Veidenbauma ielā 3,
* Jaunliepājas poliklīnikā, Aldaru ielā 20/24,
* Vecliepājas poliklīnikā, Republikas ielā 5,
* Liepājas Neredzīgo biedrības naktsmītnē “Dzīves skola”, Dunikas ielā 1,
* Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, Ganību ielā 197/205,
* Pensionāru dienas centrā, Klaipēdas ielā 96A,
* Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles telpās, Graudu ielā 50,
* Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas reģionālās nodaļas telpās, Graudu ielā 50,
* Liepājas Universitātes telpās, Lielā ielā 14 (zīmes tiks uzstādītas 2018. gada maijā).

Projekts tiek finansēts Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas-Lietuvas programmas 2014.-2020. gadam projekta LLI -212 ''Saredzi citādāk'' ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 493 044, 31 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 419 087,65 eiro.

Projekta mērķis ir uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti. To plānots sasniegt, stiprinot sadarbību, uzlabojot sabiedrības izpratni un paaugstinot speciālistu kompetences, pilnveidojot infrastruktūru un sociālo pakalpojumu pieejamību, efektivitāti un dažādību.

Vēl projekta laikā Liepājā tiek organizētas sociālās pilnveides nodarbības cilvēkiem ar redzes traucējumiem un invaliditāti, tiks uzstādītas četras divu metru platas laipas izejās uz pludmali, piecas metāla taktilās kartes pilsētvidē, organizēti informatīvi publiski pasākumi saistībā ar redzes invaliditātei aktuālām tēmām, kā arī tiks veidota īsfilma par projekta laikā paveikto.

Pievieno komentāru

Liepājā