Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā 3000 Karjeras nedēļas dalībnieku Liepājā iepazina profesijas un mācījās plānot karjeru

Ar mērķi aicināt jauniešus domāt par savlaicīgu savas karjeras veidošanu, no 7. līdz 11. oktobrim vienpadsmit Latvijas pilsētās norisinājās Karjeras nedēļa, ko īstenoja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar lielākajām Latvijas pilsētām. Šogad 24 197 apmeklētāji izzināja profesijas, iedvesmojās no nozaru profesionāļiem, vēra uzņēmumu durvis un iepazina paši sevi, savas spējas un talantus. Liepājā Karjeras nedēļā norisinājās 70 lielāki un mazāki pasākumi, ko apmeklēja vairāk nekā 3000 dalībnieku.

Kopumā šogad Karjeras nedēļā piedalījās 24 197 dalībnieki, kuri apmeklēja 794 pasākumus 11 Latvijas lielākajās pilsētās. Dalība Karjeras nedēļas pasākumos jauniešiem ļāva izpētīt dažādās profesijas un apzināties savas iespējas – gan pie karjeras konsultanta, gan pie uzņēmējiem un nākotnes darba devējiem, gan augstskolās. Papildus pasākumiem klātienē, lai jauniešus aicinātu pārdomāt profesijas izvēli, sociālā tīkla Draugiem.lv vidē ir izveidota interaktīva spēle „Pielaiko profesiju”, kuru līdz šim brīdim izspēlējuši vairāk nekā 6600 sociāla tīkla lietotāju.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības metodiķe jaunatnes jautājumos un Karjeras nedēļas koordinatore Liepājā Aelita Jankovska norāda: „Sadarbojoties 20 uzņēmējiem, 10 karjeras konsultantiem un 20 sadarbības partneriem jaunieši Liepājā varēja iesaistīties daudzpusīgās Karjeras nedēļas aktivitātēs. Iecienītākie pasākumi bija erudīcijas, foto, video sižetu un zīmējumu konkursi, tikšanās ar profesiju pārstāvjiem un uzņēmējiem, kā arī ar skolu absolventiem. Īpaši skolēni novērtēja ASV basketbolista Krisa Mūra pozitīvo emociju stundu, kurā viņš iepazīstināja ar ģimenes, veselības un izglītības lomu personiskajā izaugsmē un to nozīmi ceļā uz panākumiem.”

Karjeras nedēļu Liepājā rīkoja Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar PIKC „Liepājas Valsts tehnikums”, Liepājas pilsētas domi, Liepājas Universitāti, Latvijas Universitāti, Ventspils augstskolu, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļu, Liepājas BJC struktūrvienību „Vaduguns”, Kurzemes biznesa inkubatoru, RTU Liepājas filiāli, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolu, Liepājas 7.vidusskolu, Liepājas Raiņa 6.vidusskolu, SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”, tirdzniecības namu „Kurzeme” un Liepājas uzņēmumiem.

Karjeras nedēļu otro gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros sadarbībā ar Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Gulbenes, Cēsu, Kuldīgas un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Kitija Balcare, Karjeras nedēļas 2013 komunikācijas konsultante

Pievieno komentāru

Liepājā