Vācijas Iekšlietu ministrija sola apmaksāt Liepājas vācu biedrību parādu

Liepājas domes sēdē ceturtdien, 5. novembrī, tiks izskatīts lēmumprojekts, kas paredz nodot lietošanā biedrībai “Liepājas vācu biedrību asociācija “Vācu nams Liepāja”” telpas Stendera ielā 5. Biedrības iepriekš uzkrātais nekustamā īpašuma nodokļa parāds dzēsts, tādēļ Liepājas dome neiebilst biedrības darba turpināšanai šajās telpās, informē Liepājas pašvaldība.

Biedrībai iepriekš par telpu lietošanu bija iekrājies nekustamā īpašuma nodokļa parāds un kavējuma nauda vairāk nekā 3000 eiro apmērā, kā arī ilgstoši netika pildītas vienošanās par parāda dzēšanas grafiku, tādēļ šā gada 13. augusta domes sēdē tika nolemts neturpināt telpu nomu ar biedrību.

Šobrīd situācija ir atrisinājusies, jo iesaistījusies Vācijas Iekšlietu ministrija, kura apņēmusies segt biedrību nodokļu parādu Liepājas pašvaldībai, kā arī nodrošinājusi finansiālu atbalstu, lai spētu turpināt vācu biedrību aktivitātes Liepājā un segt aktuālos izdevumus līdz 2015. gada beigām.  Vācijas Federālās Republikas vēstnieks Latvijā un Vācijas Iekšlietu ministrijas  pārstāvji bija ieradušies Liepājā, lai palīdzētu atrast kompromisu, ziņo pašvaldība.

Vienlaikus, lai risinātu līdzšinējās organizatoriskās problēmas, kā arī novērstu turpmāko parādu veidošanos, sasaukta desmit Liepājas vācu biedrību pārstāvju pilnsapulce, kurā panākta vienošanās par vairākām strukturālām izmaiņām, tai skaitā, nomainīt organizācijas vadību, izstrādāt jaunu darbības plānu un statūtus, kā arī stiprināt vācu biedrību bezpeļņas jumta organizāciju “Liepājas vācu biedrību asociācija “Vācu nams Liepāja””.

Lēmumprojekts, ko deputāti izskatīs 5. novembra Liepājas domes sēdē, paredz biedrībai izīrēt telpas uz trīs mēnešiem.

Pievieno komentāru

Liepājā