Uzziņu dienests pārceļas uz Liepāju

Uz Liepājas nodaļu pārcēlies Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras bezmaksas uzziņu dienests 80001015. Aģentūra maina struktūru, valdība apstiprinājusi arī būtiskas izmaiņas darba organizēšanā – no nākamā gada jebkuru pabalstu varēs pieprasīt jebkurā nodaļā.

Beidzas pārejas posms
“Struktūra mainās gan tāpēc, ka beidzas pārejas posms – par ierēdni nu drīkst būt tikai persona ar augstāko izglītību, gan tāpēc, ka visās valsts iestādēs jāsamazina izdevumi,” skaidro aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Inese Birzgale. Uzziņu dienests, ko izveidoja 2006. gadā, līdz šim atradies Rīgas Centra nodaļas paspārnē, taču tā pārveidota, un tur palicis tikai klientu apkalpošanas punkts, astoņas darba vietas atceļojušas uz Liepāju. Jauni darbinieki neesot pieņemti, pārplānoti esošie kadri. Uzziņu dienesta vadītāja ir Liene Zīverte.

“Tas nav tik viegli, nav no tiem pateicīgākajiem darbiem. Piemēram, rīdzinieks prasa, kura nodaļa viņam ir vistuvāk, kur slimības lapu nest, un jāzina atbildēt,” vērtē I. Birzgale.

Atlaidīs apkopējas
“Protams, spriežam par štatu samazināšanu, bet nav plānots samazināt inspektoru skaitu vai slēgt tādus mazos klientu apkalpošanas punktus kā jums ir Priekulē un Aizputē. Cīnīsimies, lai nekas tāds nenotiek. Tad jau drīzāk skatīsimies uz lielajām struktūrām, tas gan jau notiek,” stāsta aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Caune.

Viena no iespējām samazināt saimnieciskos tēriņus ir uzteikt darbu apkopējām un izmantot kādas firmas pakalpojumu centralizēti. Ierēdņi paši tīrīt nedrīkstot. Ar nākamo gadu, lai saskaņotu darbību pēc administratīvi teritoriālās reformas, ikviena valsts sociālā pabalsta piešķiršanu nodrošinās jebkura aģentūras nodaļa. Šobrīd dokumenti tiek pārsūtīti pabalsta piešķiršanai pēc pieprasītāja dzīvesvietas.

Darba apjoms pieaugs, kad nākamgad ratificēs sadarbības līgumu sociālās drošības jomā ar Krieviju, kas nozīmē iespējas daudziem pārskatīt savas pensiju lietas. Piešķirot pensijas nepilsoņiem līdz 1996. gadam, netika ņemts vērā darba stāžs ārpus Latvijas līdz 1991. gadam.

Pievieno komentāru

Liepājā