Uzskata, ka OIK problēmas risinājums jāpiedāvā ekonomikas ministram

Risinājumus par to, kādā veidā līdzsvarot elektrības cenā iekļauto obligātā iepirkuma komponenti (OIK), ir jāpiedāvā ekonomikas ministram Danielam Pavļutam, jo viņš lielā mērā ir atbildīgs par enerģētikas politiku valstī, "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), norādot, ka atteikties no OIK maksājumiem nav iespējams, taču esot jāizvērtē visi līdz šim valstī realizētie zaļās enerģijas projekti.

Kā atzina Ansiņš, uzņēmums "Liepājas metalurgs" nav vienīgais, kura darbību ietekmē OIK maksājuma pieaugums. Arī Liepājas tekstiluzņēmums "Lauma Fabrics" pašvaldību ir informējis par OIK maksājuma pieauguma negatīvo ietekmi. "Tā ir kompleksa problēma, un kompleksi tā arī jārisina," uzskata pašvaldības pārstāvis. Viņš pauda gandarījumu, ka valdība šo problēmu ir sadzirdējusi, un cer, ka tuvāko mēnešu laikā tiks atrasts "kompromiss un problēmas risinājums". Kā uzskata Ansiņš, risinājums ir jāpiedāvā Pavļutam, kurš lielā mērā esot atbildīgs par enerģētikas politiku valstī.

OIK maksājums, kā atzina Ansiņš, Eiropas Savienībā nav proporcionāls, un, piemēram, Anglijā šī maksājuma pieaugums esot tikai divi trīs procenti gadā, kas neesot loģiski un neveicina vienlīdzīgu metalurģijas nozares uzņēmumu konkurenci. "Tas liecina, ka Latvija nerada labvēlīgus apstākļus savu uzņēmumu pastāvēšanai," sacīja Liepājas pašvaldības pārstāvis.

Kā atzina Ansiņš, Liepājas pašvaldību satraucot situācija "Liepājas metalurgā", kas ir pilētā lielākais darba devējs, tāpēc šodien premjera Valda Dombrovska (V) rīkotajā sanāksmē par uzņēmuma finanšu problēmām piedalās arī Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija). Pašvaldības vadības pārstāvji piedalīsies arī rīt plānotajās ministru un uzņēmuma pārstāvju sarunās Liepājā.

Jautāts, kā "Liepājas metalurga" darbību ietekmē akcionāru savstarpējās nesaskaņas, Ansiņš bija lakonisks, norādot, ka publiskajā telpā izskanējusī informācija par uzņēmumu nerada labvēlīgu augsni uzņēmējdarbībai.

Pievieno komentāru

Liepājā