Uzsākta Liepājas ielu tīrīšana no ziemas kaisāmā materiāla

Tā kā laika apstākļi atļauj, pilsētas ielās trešdien, 6. martā, ir sākta ziemas uzturēšanas darbu ietvaros izkaisītā pretslīdes materiāla jeb ziemas kaisāmā materiāla savākšana, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pašlaik ziemas kaisāmais materiāls, kas ir grants un smilts maisījuma pārpalikumi, tiek savāktas no asfaltēto ielu braucamās daļas. Tīrīšana kā ik gadus vispirms sākta centra un maģistrālajās ielās, kā arī svarīgākajos krustojumos, piemēram, K. Zāles laukumā, Jūras ielā, Peldu ielā, K. Valdemāra ielā, Dzintaru ielā, K. Uliha ielā. Vēlāk darbi tiks veikti arī ielās ar bruģa segumu.

Ielu uzkopšanā šobrīd ir iesaistītas divas specializētās ielu seguma uzkopšanas automašīnas, vairāki traktori ar slotām, traktors iekrāvējs un kravas automašīnas. Darbus pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma veic SIA Tranzīts L.

Lai gan meteorologi martā sola mainīgus laikas apstākļus, šobrīd daudzviet sniegs un ledus jau ir nokusis, un brauktuvju malās atklājies liels daudzums kaisāmā materiāla, saslauku u.c. gružu, kas rada nepievilcīgu pilsētas kopējo izskatu.

"Lēmums uzsākt ielu tīrīšanu pieņemts, jo, iestājoties sausam laikam un kaisāmajam materiālam izžūstot, tas strauji pārvēršas putekļos. Turklāt nesavāktā grants un atkritumi piegružo pilsētas lietus ūdens noteksistēmu, traucējot tās darbību," darbu uzsākšanu pamato Komunālās nozares vadītājs Juris Muskats. "Katrs tagad savāktais kaisāmā materiāla kubikmetrs samazinās darāmā apjomus pavasarī."

Vairs nevajadzīgās grants, smilts, saslauku, kā arī ielu malās esošo sadzīves atkritumu savākšana pirmo reizi šajā gadā notika janvārī. Kad izkusīs vēl atlikušās netīra sniega un ledus kaudzes ielu posmos, kurus retāk apspīd saule, kaisāmā materiāla savākšana turpināsies tur.

Ielu tīrīšanas laikā savāktos atkritumus uzņēmums SIA "Tranzīts L" nogādā izgāztuvē.

Ziemas kaisāmais materiāla un saslauku savākšana un izvešana tiek finansēta no pilsētas ielu ikdienas un periodiskās uzturēšanas līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Liepājā