Uzsāks Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovāciju

Liepājas domē pieņemts lēmums piešķirt finansējumu pusmiljona latu apmērā Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas unikālās jūgendstila ēkas renovācijas uzsākšanai. Finansējums tiks precizēts pēc publiskā iepirkumu rezultātiem. Jau šovasar notiks nozīmīgi skolas atjaunošanas darbi, informē domē.

Renovācijas projekta 1.kārtā paredzēts atjaunot ēkas fasādi pret Ausekļa ielu, ēkas jumtu un jumta nesošās konstrukcijas, izveidot jaunas ģērbtuves un sporta telpu cokolstāvā, kā arī renovēt sporta zāli.

Liepājas dome jau iepriekš bija piešķīrusi līdzekļus Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas būvkonstrukciju un inženiertīklu tehniskajai apsekošanai, arhitektoniski mākslinieciskajai inventarizācijai un ēkas renovācijas tehniskā projekta izstrādei.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas ēkas arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju veica arhitekti K.Veinberga un J.Zviedrāns, ēkas renovācijas tehnisko projektu šogad izstrādāja SIA "WONDERFULL". Renovācijas uzsākšanai 2013.gadā piešķirti Ls 501801,48.

Ir plānots piesaistīt arī ES finansējumu skolas vēsturisko gaiteņu restaurācijai aptuveni Ls 150 000 apmērā. Šīs ES programmas ietvaros tiek īpaši atbalstīta koka un jūgendstila objektu un to interjera elementu atjaunošana un saglabāšana.

Kā uzskata Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijai ir jāatbilst visaugstākajiem standartiem gan izglītības kvalitātes, gan infrastruktūras jomā, spējot piesaistīt gudrus, talantīgus skolēnus no plašas apkārtnes.

Pievieno komentāru

Liepājā