Uzņēmēji kopā ar Liepājas pašvaldību šovasar plāno nodarbināt 50 pusaudžus

Liepājā šovasar ar pašvaldības finansiālu atbalstu algotu darbu divas nedēļas varēs strādāt 200 bērni vecumā no 13 līdz 14 gadiem. Jaunums ir tas, ka pirmo reizi darba vietas tiks piedāvātas arī 50 jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

3. jūnijā sākusi strādāt pirmā maiņa ar 50 bērniem vecumā no 13 līdz 14. gadiem – Liepājas 8. vidusskolā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, Centra sākumskolā un Komunālajā pārvaldē. Darba vietas izveidotas lielākoties vispārizglītojošās skolās, kur skolēni darba vadītāja uzraudzībā veiks skolu teritoriju un sporta laukumu kopšanu, labiekārtošanu un uzturēšanu kārtībā.  Katrs skolēns strādās četras stundas dienā, par divu nedēļu darbu saņemot 50 Ls darba algu.

Savukārt 50 pusaudžus vecumā no 15 līdz 19 gadiem nodarbinās pilsētas uzņēmēji, kuri atsaucās pašvaldības aicinājumam izveidot darba vietas skolēniem.

Skolēni var pieteikties uz konkrētu darba vietu, sagatavojot motivācijas vēstuli, aizpildot anketu, kura publicēta Izglītības pārvaldes mājaslapā http://www.lip.lv/a1211/aktualitates/skolenu-darbs-vasara/ - kopā ar izveidoto darba vietu sarakstu.

Dokumenti iesniedzami Liepājas pilsētas Domes APC līdz 17. jūnijam. Darbam var pieteikties skolēni, kuri mācās vispārizglītojošās skolās vai profesionālās skolās. Komisija, kuras sastāvā ir Izglītības pārvaldes darbinieki, izvērtēs pieteikuma dokumentus un uz katru pieteikto vietu atlasīs ne vairāk kā piecus pretendentus.

Pēc tam notiks darba devēja un pretendentu pārrunas, kurās darba devējs izvēlēsies izveidotajai darba vietai piemērotāko darbinieku, noslēdzot trīspusēju līgumu par darbinieka pieņemšanu darbā.

Katrs jaunietis strādās vienu mēnesi. Darba vietas izveidošanai uzņēmējs finansē 100 Ls darba algu, nodrošina  ar darba vadītāju, izveido darba drošības prasībām atbilstošu darba vietu. Savukārt pašvaldība finansē 100 Ls darba algu, sedz darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas 24,09 % no pilnas darba algas, veic darbinieka apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā.

Domes finansējums skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā ir 19 100 Ls, kas ir par 7500 latiem vairāk nekā pērn. 13 un 14 gadīgu skolēnu nodarbinātības projekta realizēšanai paredzēts  11700 Ls, bet 15 līdz 19 gadīgu skolēnu nodarbinātības projekta realizēšanai - 7400 Ls. Uzņēmēju līdzfinansējums plānots 5000 Ls.

Pievieno komentāru

Liepājā