Uzņemas pilsoņa pienākumus un tiesības


Apliecinājumu par Latvijas Republikas pilsoņa statusa piešķiršanu piektdien saņēma 38 Liepājas pilsētas un astoņi rajona iedzīvotāji. Ceļu uz pilsonības iegūšanu viņi uzsākuši pagājušā gada augustā.

“Eksāmenus nokārtot nebija grūti,” saka jaunā pilsone Anastasija Kovale no Grobiņas, kura pamatizglītību apguvusi latviešu valodā, bet divus gadus pēc skolas beigšanas nebija uzrakstījusi iesniegumu Naturalizācijas pārvaldei.

Apliecinājumu 2. aprīlī pieņemtajam Ministru kabineta lēmumam par pilsonības piešķiršanu saņēma arī Viktors Adomaitis, Viktors Gordejs, Prans Gikars un Prančiskus Algimants Malakausks. Uz svinīgo pasākumu aicināta bija arī Laima Benjuša no Priekules un Juris Baklaševs no Pāvilostas. Bet grobiņniece Natālija Savčenkova savu dokumentu jau bija pasteigusies saņemt.

Svinīga uzņemšana pilsonībā notika arī Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā, kur apliecinājumu saņēma pilsētas iedzīvotāji, to skaitā desmit skolēni. Īpaša diena bija šīs skolas audzēknim Sergejam Šarutinam, kurš kļuvis par 9000. pilsoni, kopš naturalizācijas procesa sākuma Naturalizācijas pārvaldes Liepājas reģionālajā nodaļā.

Nodaļas speciālists Ārijs Orlovskis spriež, ka valodas zināšanas pilsonības kandidātiem parasti esot labas, bet pamācīties nepieciešams, lai nokārtotu pārbaudījumu rakstisko daļu. Vairākas rajona pašvaldības mudinot savus iedzīvotājus doties nokārtot pārbaudījumus, un Bunkas pagasts pat iegādājies mācību materiālus. Rajonā un pilsētā vēl esot vairāk par 20 tūkstošiem iedzīvotāju ar nepilsoņu pasēm.

Pirmais jauno pilsoņu pienākums būs apmainīt nepilsoņa pasi pret jaunu dokumentu, kas dos tiesības brīvi pārvietoties ES teritorijā.

Pievieno komentāru

Liepājā