Uzlabos Liepājas mākslas vidusskolas infrastruktūru

16. jūnijā Liepājas domes priekšsēdētāja Silva Golde un Liepājas mākslas vidusskolas (LMV) direktore Smaida Rubeze parakstīja līgumu par pašvaldības finansiālu atbalstu skolas infrastruktūras atjaunošanai – jaunu radošo darbnīcu un izstāžu zāles izveidei projekta "Radošo industriju attīstība Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionos" laikā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Ar domes lēmumu šā gada 8. jūnijā, veicot grozījumus pašvaldības budžetā, piešķirts līdzfinansējums Ls 80 682 apmērā LMV projekta īstenošanai. Tas piešķirts infrastruktūras sadaļas līdzfinansējumam (Ls 12 102, 29) un priekšfinansējumam (Ls 68 579,61).

Priekšfinansējumu skola atgriezīs pašvaldībai pēc projekta īstenošanas šā gada beigās. LMV ēkas ir pašvaldības īpašumā.

"Tas ir viens no lielākajiem finansiālajiem atbalstiem, ko pašvaldība sniegusi mākslas vidusskolai pēdējo gadu laikā. Eiropas finansējuma piesaiste ir labs veids, kā skolai paaugstināt konkurētspēju un kvalitāti", uzsvēra Golde.

Liepājas mākslas vidusskola plāno veikt saimniecības ēkas rekonstrukciju un pielāgošanu radošām darbnīcām, lai radītu pilnvērtīgu vidi interesentiem, kuri vēlas apgūt dažāda veida zināšanas radošo industriju jomā. Plānots izbūvēt 25 metru stikla sienu ēkai, kura atrodas skolas dārzā un būs pilnīgi atvērta pilsētvidei – skatam no Alejas ielas un Čakstes laukuma. Tā būs zāle ar multifunkcionālu nozīmi, vieta, kur rīkot izstādes, plenērus, diskusijas, modes skašu un izstāžu zāle, audzēkņu darbu novērtēšanas telpa mācību procesā. Projekta ietvaros plānots Liepājā rīkot arī vairākas paneļdiskusijas, radošo industriju komercializācijas konkursu un citas aktivitātes. Projektā iesaistīti 14 sadarbības partneri no Latvijas un Lietuvas, tā kopējais budžets ir 1,2 milj. latu, bet finansējums Liepājas Mākslas vidusskolas aktivitātēm - Ls 94 808.

Pievieno komentāru

Liepājā