Uzklausīs AS "Lauma Lingerie" vadību

Liepājas domes Nodarbinātības komisija plānojusi uzklausīt AS "Lauma Lingerie" vadību, vēstī Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš nosūtījis vēstuli AS "Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētājai Lindai Matisonei ar aicinājumu piedalīties domes Nodarbinātības komisijas sēdē 24.aprīlī, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar plānoto darbinieku skaita samazināšanu.

Liepājas dome saņēmusi AS "Lauma Lingerie" oficiālu vēstuli par to, ka ražošanas optimizācijas nolūkā uzņēmums jūnijā un jūlijā, papildus aprīlī un maijā atlaižamajiem 42 darbiniekiem, plāno atlaist no darba vēl 89 darbiniekus, no tiem 74 šūšanas operatorus.

Ansiņš savā vēstulē lūdzis sniegt informāciju par jau atlaistajiem darbiniekiem un tiem darbiniekiem, kuri drīzumā tiks atbrīvoti no darba. Ansiņš arī lūdz informēt par šo darbinieku turpmākajām darba gaitām.

Jau ziņots, ka Nodarbinātības valsts aģentūra 16.aprīlī precizēja, kas AS "Lauma Lingerie" no aprīļa līdz jūlijam pavisam plāno atlaist 131 darbinieku.

Darba likuma 106.pants paredz, ka Nodarbinātības valsts aģentūra un pašvaldība var pieprasīt no darba devēja informāciju, kas attiecas uz paredzēto kolektīvo atlaišanu.

AS "Lauma Lingerie" ietilpst holdinga AS "Silvano Fashion Group" sastāvā. Uzņēmumā strādā 380 darbinieki. AS "Lauma Lingerie" ražo produkciju ar zīmoliem "Lauma", "Laumelle", "Lauma Aqua", "Laumelle Aqua".

AS "Lauma Lingerie" produkciju eksportē vairāk nekā uz 15 dažādām pasaules valstīm - Krieviju, Ukrainu, Baltkrieviju, Moldovu, Lielbritāniju, Vāciju, Somiju, Dāniju, Poliju, Lietuvu, Igauniju.

Uzņēmuma apgrozījums 2007.gadā bija ap 8,6 miljoniem latu.

Pievieno komentāru

Liepājā