UR pārtrauc Osipova partijas darbību 4

Pamatojoties uz Drošības policijas (DP) sniegto informāciju, Uzņēmumu reģistrs (UR) ir atcēlis lēmumu par Jevgēņija Osipova vadītās "Latvijas Nacionāli Demokrātiskās partijas" ierakstīšanu politisko partiju reģistrā.

Kā vestī UR Preses sekretāre Līga Brice, saskaņā ar Valsts tiesu ekspertīžu biroja atzinumu partijas priekšsēža Osipova paraksts pārreģistrācijai iesniegtajos dokumentos ir viltots.

Pagājušā gada decembrī politiskā organizācija iesniedza UR dokumentus pārreģistrācijai, kuros ir Osipova paraksti, taču, kā norādījusi DP, dokumentus nav aizpildījis pats Osipovs, bet gan kāda cita persona, atdarinot parakstu.

Līdz ar to politiskā organizācija līdz šā gada 3. janvārim nav pieteikta ierakstīšanai politisko partiju reģistrā un saskaņā ar Politisko partiju likumu partija uzskatāma par darbību izbeigušu. Tas nozīmē, ka partija nevar realizēt savos statūtos noteiktos mērķus, proti, veikt politisko darbību.

Pašlaik 18 politiskajām organizācijām, tai skaitā "Latvijas Nacionāli Demokrātiskai partijai", sākts likvidācijas process. Politisko partiju reģistrā UR reģistrējis 42 partijas un to apvienības.

UR atgādina, ka 2007.gada 1.janvārī stājās spēkā Politisko partiju likums un Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums. UR sāka Politisko partiju reformu, kas paredzēja pārreģistrēties esošām politiskajām organizācijām un to apvienībām no politisko organizāciju reģistra uz politisko partiju reģistru.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

McB

Ilgam gan laikam bij jaapaiet, lai likvideetu to nacistu un nacionaalaa naida kurinaataaju.

pirms 12 gadiem, 2008.08.25 07:12

krievs

ara no Latvijas!!!!!!!!!!!!!Lauj krieviem mierigi dzivot un stradat,tev Krievija maksa naudu ,bet es nopelnu pats!Strada ,nevis jauc gaisu,tu lapstu nemaki rokas noturet!

pirms 12 gadiem, 2008.08.23 20:32

Liepājā