“UPB” noslēdz lielāko līgumu savā eksporta vēsturē vairāk nekā 20 miljonu eiro apmērā; būvēs studentu pilsētu 1

2017. gada beigās tika noslēgts lielākais līgums eksporta tirgos “UPB”  vēsturē – studentu pilsētas rajona būvniecība par summu vairāk nekā 20 miljonu eiro, informē uzņēmuma mārketinga un komunikāciju departamenta direktore Ilze Rosicka.

Pērnā gada lielākais objekts Latvijā bija “IKEA” Tirdzniecības centra būvniecība, kuru šogad plānots nodot ekspluatācijā, un Liepājas Olimpiskā centra (LOC) manēžas izbūve, kuras atklāšana gaidāma marta sākumā.

Ievērojamākais projekts uzņēmumam 2017. gadā bija 28 stāvus un 115 metrus augstā biroju ēka “Stockholm New” Zviedrijā. Tās neregulāro formu metāla un dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu veica “UPB”  inženieri. Uzņēmums veiks arī šo konstrukciju izgatavošanu, loģistiku un montāžu.

2018. gadu  “UPB” uzsāk ar jaunu portfeļa struktūru un šogad sagaida stabilu apgrozījuma izaugsmi, norāda I. Rosicka. Saskaņā ar neauditētajiem datiem pērn “UPB” apgrozījums sasniedza 149 miljonus eiro. Savukārt 2018. gadā paredzams stabils apgrozījuma pieaugums vairāk nekā 10% apmērā.

Novērtējot iepriekšējā gadā paveikto, “UPB” iezīmējas divas galvenās ievirzes – jaunu produktu radīšana un pievēršanās lielākiem, sarežģītākiem projektiem.

2017. gadā “UPB”  grupas uzņēmumos tika radīti vairāki jauni produkti ar augstāku pievienoto vērtību. Jauno produktu pamatā ir augstāks to apstrādes līmenis rūpnīcā, kā arī dažādu veidu konstrukciju apvienošana vienā produktā, piemēram, dzelzsbetona sienas elementi ar iestrādātiem alumīnija profila logiem un jau gatavu ķieģeļu apdari.

Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Viedo materiālu kompetences centru ir uzsākti arī vairāki pētniecības un attīstības projekti betona un dzelzsbetona jomā, lai izpētītu jaunus materiālus un izstrādātu unikālus produktus.

“UPB” aktīvi piedalās pašlaik notiekošajā Latvijas būvniecības vides sakārtošanā. Jau gada vidū UPB lielajos objektos tika ieviesta ID karšu sistēma, kas ļauj pārraudzīt gan cilvēku nostrādātās stundas, gan viņu kvalifikāciju un kontrolēt piekļuvi objektam.

Pērn tika paplašināts “UPB” inženieru birojs Baltkrievijā, kurā nu jau 11 cilvēku komanda patstāvīgi strādā ar vairākiem ārvalstu projektiem. Arī turpmāk plānots paplašināt inženieru komandu un jau tuvākajā laikā tiks veidota UPB inženieru struktūrvienība Lietuvā.

“UPB”  ir viens no vadošajiem industriālajiem koncerniem Baltijā.Lielākās “UPB”  uzņēmumu grupas ir - MB Betons grupa, RK Metāls grupa, AILE grupa, UPB Energy grupa un UPB Nams grupa. UPB pašlaik strādā vairāk nekā 1500 darbinieku. “UPB”  ir pārstāvniecības 11 valstīs – Latvijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Īrijā, Norvēģijā, Dānijā, Islandē, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu ja

Pārmaiņas pēc jau varēja arī pieminēt, kur šis grandiozais objekts atradīsies.

pirms 3 gadiem, 2018.02.07 12:03

Liepājā