UPB Liepājā iekārtojusi divus namus, kuros dzīvokļus piedāvā darbiniekiem

A/s UPB sociālās programmas ietvaros Liepājā iekārtojusi divas daudzdzīvokļu mājas speciālistu piesaistei.

Pirmā ēka uzcelta pirms krīzes, otra pabeigta šogad. Abās ēkās ir gan labiekārtotas telpas dienesta viesnīcai, gan arī īres dzīvokļi. Mājokļi ir a/s UPB sociālās programmas sadaļa, turklāt tās ideja ir ne tikai nodrošināt UPB holdinga intereses, bet arī piedāvāt labiekārtotus īres dzīvokļus citu Liepājā nepieciešamu profesiju pārstāvjiem. Iesākto programmu plānots turpināt, jo, uzņēmumam augot, jāpiesaista arvien vairāk speciālistu.

Paralēli karjerai

12 dzīvokļu ēku Liepājā, Vidusceļa ielā, a/s UPB uzbūvēja pirms pieciem gadiem, kad nekustamā īpašuma cenas bija kļuvušas tik augstas, ka jaunām ģimenēm bez milzīgām kredītsaistībām pie sava mājokļa tikt nebija iespējams. «Pāris dzīvokļu atstājām kā dienesta viesnīcu, tos izmanto mūsu pašu cilvēki, kuru darbs saistās ar pārbraucieniem no Rīgas, Valmieras, Daugavpils vai Ventspils uz Liepāju,» stāsta a/s UPB valdes priekšsēdētāja vietnieks Oskars Mors. Holdinga ražotnes izvietotas galvenokārt Liepājā un tās tuvumā, no 65 inženieriem lielākā daļa strādā Liepājā, tāpēc arī šeit notiek operatīvā plānošana, lietišķas tikšanās un darba sanāksmes. Pārējie dzīvokļi tika izīrēti jaunajiem uzņēmuma speciālistiem, galvenokārt inženiertehniskajam personālam. «Tie ir darbinieki, kuri atbrauc nevis uz vienu vai pāris dienām, bet gan pārcēlušies uz Liepāju no citām pilsētām un strādā šeit ilgtermiņā. Uzņēmums savukārt nodrošina dzīvesvietu,» skaidro holdinga uzņēmuma SIA Enna direktors Ingus Štībelis, kurš pats kopš 2009.gada izmanto darba devēja piedāvājumu īrēt dzīvokli. Viņa vadībā tiek nodrošināta arī abu UPB dzīvojamo ēku apsaimniekošana, jo SIA Enna ir namu tehniskās apsaimniekošanas uzņēmums. Uzņēmuma darbinieki ir absolūta prioritāte dzīvokļu īrei. Piemēram, uz pārbaudes laiku tiek uzaicināts jauns inženieris. Pārbaudes laikā viņš var dzīvot kādā no UPB dienesta viesnīcas dzīvokļiem. Ja pēc pārbaudes laika gan speciālists, gan uzņēmums ir apmierināti, tiek noslēgts līgums par dienesta dzīvokļa īri, stāsta O. Mors. Programma paredz arī esošo darbinieku dzīves apstākļu uzlabošanu, tādējādi pašreiz Vidusceļa ielas namā dzīvo inženieri, darbu vadītāji, kvalitātes vadītāji un arhitekti.

Izmitina arī ārstus

Eksperimentāli pirms krīzes sāktā programma attaisnojusies, uzskata UPB vadība.

Tikko, ieguldot ap 970 tūkstošiem latu, nodota ekspluatācijā otra a/s UPB ēka, kurā ir 21 īres dzīvoklis un trīs divstāvu dzīvokļi dienesta viesnīcas vajadzībām. Tajā ir viss nepieciešamais dzīvošanai – mēbeles, sadzīves tehnika, trauki, gultasveļa, dvieļi, pat kafija, tēja un sadzīves ķīmija. «Ja tu vakarā pārbrauc noguris no darba, tev ir viss, kas nepieciešams, par sadzīvi galva nav jālauza,» izrādot telpas, stāsta I.Štībelis. Faktiski tā ir augsta komforta viesnīca. Jaunās ēkas dienesta viesnīcas dzīvokļi ir vairāk pieprasīti nekā Vidusceļa ielas ēkā, jo tie ir lielāki – katrā ir četras atsevišķas guļamistabas, kopīga dzīvojamā istaba un divas vannasistabas. Tas nozīmē, ka šeit var turpināt diskutēt plašākā kompānijā par darba jautājumiem, netraucējot citus, kaut vai visu nakti. Atšķirība starp īres un dienesta dzīvokļiem ir gaužām maza, uzsver I. Štībelis, faktiski dienesta dzīvokļi ir tikai vairāk aprīkoti ar mēbelēm. Taču komforta līmenis, iebūvētās mēbeles un sadzīves tehnika ir visos dzīvokļos. Jaunajā projektā sākta sadarbība arī ar Liepājas Reģionālo slimnīcu, un vairāki dzīvokļi rezervēti mediķiem, kuri uzaicināti strādāt Liepājā. DB rakstīja, ka a/s UPB pērn izsolē no Swedbank grupas uzņēmuma Ektornet Management Latvia iegādājās 24 dzīvokļu jaunbūvi Liepājā, dzīvojamajā masīvā, ko 2006.–2008.g būvēja tagad jau maksātnespējīgā SIA Rietumu krasts. Kopā ar tirdzniecības centru Baata dzīvojamais rajons veido mazstāvu apbūvi Liepājas dienvidrietumos, tieši pie jūras.

Arī Liepājas pašvaldība spērusi soli, lai pilsētai piesaistītu jaunus cilvēkus. Šā gada martā tika pieņemti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos Personu, kurām nepieciešama pašvaldības palīdzība dzīvokļa jautājumu risināšanā, reģistrācijas un pašvaldības palīdzības sniegšanas kārtība. Grozījumi paredz, ka pašvaldības dzīvokļa īrei tagad var reģistrēties arī ģimenes ar nepilngadīgiem bērniem, kuras vismaz sešus mēnešus pēc kārtas bijušas izceļojušas no pastāvīgās dzīvesvietas Liepājā un ir atgriezušās, bet nav nodrošinātas ar atsevišķu dzīvojamo platību. Līdz šim reģistrētas trīs šādas ģimenes, dzīvokļi izīrēti divām ģimenēm, DB informēja Liepājas domē.

Kopumā Latvijā kopš neatkarības atgūšanas dienesta un īres dzīvokļu prakse nav izplatīta. DB rīcībā nav datu, ka kāds no privātuzņēmumiem pēdējos gados būtu īstenojis līdzīgu projektu. Savukārt dienesta mājokļi pašvaldību vajadzībām ir Tukumā, Ventspilī un vairākās citās pašvaldībās.

Pievieno komentāru

Liepājā