Ugunsgrēku skaita samazinājumu Liepājas pusē daļēji skaidro ar lielo aizbraucēju skaitu

Viens no iemesliem ugunsgrēku skaita samazinājumam Liepājā un apkārtnes novados pagājušajā gadā varētu būt iedzīvotāju skaita samazināšanās, "Rietumu Radio" atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

"Nav noslēpums, ka liels skaits Liepājas un apkārtnes novadu iedzīvotāju ir izbraukuši no valsts, un tas varētu būt viens no iemesliem ugunsgrēku skaita samazinājumam," atzina VUGD pārstāvis.

Vienlaikus Andrijauskas norādīja, ka arī iedzīvotāji pēdējos gados ir kļuvuši apzinīgāki un vairāk nekā iepriekš pievērš uzmanību savai un savu namu drošībai. VUGD esot izveidojusies laba sadarbība ar namu apsaimniekotājiem, kuri veic ugunsdrošības pasākumus savās apsaimniekojamajās ēkās. Piemēram, VUGD pieprasot koplietošanas telpās veikt elektroinstalācijas pretestības mērījumus, lai savlaicīgi atrastu bojājuma vietas, un namu apsaimniekotāji, kā atzina Andrijauskas, parasti ir atsaucīgi, mērījumus veic un trūkumus novērš.

Runājot par šo apkures sezonu, VUGD pārstāvis atzīst, ka aukstā laika dēļ ugunsgrēku izcelšanās risks ir lielāks nekā citus gadus, jo apkures ierīces tiek izmantotas ļoti intensīvi. Taču Liepājā situācija kopumā esot labāka nekā citviet Latvijā, jo ugunsgrēkos neviens nav gājis bojā.

Visizplatītākie ugunsdrošības pārkāpumi, kā skaidroja VUGD pārstāvis, ir apkures ierīču nepareiza ekspluatācija - atstāšana bez uzraudzības, krāšņu pārkurināšana, savlaicīgi neiztīrīti dūmvadi.

Nepareizas apkures ierīču ekspluatācijas dēļ šajā apkures sezonā Liepājā un tās apkārtnē reģistrētas gandrīz 20 ugunsnelaimes. Reģistrēti arī vairāki neuzmanīgas rīcības gadījumi ar uguni, piemēram, smēķēšana gultā.

VUGD apkopotā informācija liecina, ka Liepājā pagājušajā gadā notikuši 360 ugunsgrēki, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada.

Pievieno komentāru

Liepājā