Ugunsgrēkā cietis arī Liepājas teātra direktora Laukšteina dzīvoklis

Ugunsgrēkā, kas aizvadītajā naktī bija izcēlies vienā no Liepājas centra namiem, cietis arī Liepājas teātra direktora Herberta Laukšteina dzīvoklis.

Kā informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Ģirne, Laukšteina ģimene pēc ugunsgrēka mitinās teātra dienesta dzīvoklī. Pašlaik tiek apzināts, vai nepieciešama pašvaldības palīdzība, lai nodrošinātu pajumti vai cita veida palīdzību citiem degušās mājas iedzīvotājiem. Ģirne stāstīja, ka aizvadītajā naktī, kamēr notika dzēšanas darbi, nevienam no mājas iedzīvotājiem nebija nepieciešams palīdzēt ar pajumtes nodrošināšanu, jo viņi šādas iespējas bija raduši paši.

Līdz šim domes Nekustamā īpašuma pārvaldes Mājokļu nodaļā ar iesniegumu par pagaidu mājokļa piešķiršanu ir vērsies viena ugunsgrēkā cietušā dzīvokļa īpašnieks. Kā norādīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele, pašvaldībai nebūs problēmu nodrošināt cilvēkus ar pagaidu dzīvojamo platību - ir brīvi divi dzīvokļi sociālajā mājā Viršu ielā, kā arī citi pašvaldībai piederoši dzīvokļi.

Arī Liepājas Sociālais dienests ir gatavs piedāvāt palīdzību ugunsgrēkā cietušo dzīvokļu iemītniekiem. Lai to saņemtu, jāvēršas Sociālajā dienestā ar iesniegumu. Pagaidām vēl neviens iesniegums nav saņemts, informēja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā ziņots, aizvadītājā naktī bija izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks vienā no Liepājas centra namiem, Zivju un Kungu ielas stūrī. Dzēšanas darbi notika visu nakti, un ugunsgrēks pilnībā likvidēts tikai ap plkst.6.30 no rīta, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas.

Izsaukums uz ugunsgrēka vietu saņemts pusstundu pēc pusnakts. Četrstāvu ēka, ieskaitot mansardu, Zivju ielā 10/12 dega 100 kvadrātmetru platībā. Liesmas skāra gan dzīvokļus, gan jumta konstrukcijas. Ugunsgrēkā neviens cilvēks nav cietis, bet 14 iedzīvotāji no dzīvokļiem evakuējušies paši.

Ēkas konstrukcijas īpatnību, atrašanās vietas un citu iemeslu dēļ šis bija paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Notikuma vietā strādāja piecas ugunsdzēsēju automašīnas. Ugunsgrēks lokalizēts plkst.3.56, bet pilnībā likvidēts tikai ap plkst.6.30.

Andrijauskas pieļauj, ka ugunsgrēka iemesls ir vai nu īssavienojums, vai bojājums apkures ierīcē, jo ugunsgrēka cilmes vietā trešā stāva dzīvoklī tuvumā ir gan apkures ierīce, gan elektroinstalācija.


Pievieno komentāru

Liepājā