Ūdenslīdēji apseko kuģa vraku

Šodien ap pulksten 10.30 uz zvejas kuģa Beverīna nogrimšanas vietu devās ūdenslīdēju komanda, portālam apstiprināja Jūras Spēku Krasta apsardzes diensta virsnieks kapteiņleitnants Roberts Lakučs. Ūdenslīdēji aplūkos kuģa vraku, lai noskaidrotu avārijas iemeslus un meklētu bojā gājušos zvejniekus.

Jūras dziļums nogrimšanas vietā ir 8 līdz 11 metri. Kuģa "Gints", kas avārijas dienā vilka "Beverīnu" un šodien ienāks Liepājas ostā, īpašnieks Inārijs Voits laikrakstam "Diena" pieļavis, ka visi "Beverīnas" jūrnieki atradušies stūres mājā, kas bijusi vienīgā vieta, kurā pirms avārijas vēl nav bijis ūdens. Tādēļ neesot atrastas jūrnieku mirstīgās atliekas.

Kuģa "Gints" apkalpi izmeklētāji visticamāk izjautās rīt. Līdzīgi jautājumi sagaida JS kuģa "Virssaitis" apkalpi, kas piedalījās "Beverīnas" glābšanā.

Portāls pārliecinājās, ka nirēji redzami pat no krasta, izejot pludmalē pie kluba "Kursa". Skatoties jūras vārtu virzienā, pie apvāršņa redzami divi miglaini kuģu silueti. Kuģa nogrimšanas vieta vien liecina, cik netālu tas bijis no ostas.

"Latvijas avīze" šodien publicējusi informāciju, ka "Beverīna" nodarbojusies nevis ar zivju, bet gan ar krāsaino metālu meklēšanu Baltijas jūrā, kas iespējams bijis par cēloni kuģa apkrišanai, jo virs peldlīnijas atradies pārāk liels smagums. Tāpat laikraksts apgalvo, ka kuģis bijis peldošs vraks, neskatoties uz tehniskajām apskatēm un jauno dzinēju, kas tam uzstādīts.

Pievieno komentāru

Liepājā