U.Sesks aicina atcerēties labākās saulgriežu svētku tradīcijas 2

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks aicina liepājniekus, atpūšoties saulgriežu svētkos kopā ar ģimeni, atcerēties labākās Līgo un Jāņu svētku tradīcijas, ievērot mērenību alkohola lietošanā, ēšanā, kā arī savstarpējās attiecībās būt draudzīgiem, vēstī domes priekšsēdētāja padomniece Ieva Puka.

Sinoptiķi gan sola, ka Līgo svētkos un Jāņu dienā gaidāms lietus, dažviet pat pērkona negaiss un brāzmains vējš. Tomēr Liepājas mērs aicinājis izvēlēties labāko vietu un laiku svētku svinēšanai, apmeklēt kādu no piedāvātajiem pasākumiem un kopīgi ar draugiem izdziedāties un saulgriežu ugunskuru degsmi sevī sasmelties: "Es aicinu šos svētkus svinēt ar mēru. Ar to domāju, gan emocionāli, gan fiziski - mēreni ēst, dzert un arī apvaldīt vēlmi reibumā sēties pie automašīnas stūres vai arī nezināmā vietā naktī sadomāt izpeldēties."

"Tā kā svin saulgriežu nakts svētkus Latvijā, nekur citur Eiropā neko tādu pieredzēt nevar. Zinu, ka latviešu tautai Līgo svētki bija gaisa iekustināšanas - ielīgošanas, salīgošanas un izlīgšanas svētki. Ne velti Jāņos jādejo un jādzied tik stipri, lai dvēsele attīrās," piebilda Sesks.

"Neskoposimies un dalīsimies savās zināšanās par Līgo un Jāņu dziesmām un rituāliem. Būsim draudzīgi savās ģimenēs, arī darba vietās un draugu vidū, ievērosim pieklājību uz ceļiem un sabiedriskās vietās! Būsim iecietīgi, runāsim labus vārdus, domāsim un vēlēsim uguns gaišas un siltas domas un darbus! Lai jauki un sirsnīgi saulgriežu svētki!" vēl Liepājas mērs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tā ja

Varētu cienīt šo portālu, turklāt daudz labāk nekā, piemēram, liepājniekiem, ja te neparādītos šādi Seska murgi! Lieciet to aiz auss!

pirms 12 gadiem, 2008.06.25 21:48

Uģis

Ja nemaldos, labākajās tradīcijās daļa senlatviešu pielūdza fallisko elku, kam dejoja apkārt kaili, kam saulgriežu naktī sekoja seksuāla rakstura orģijas. Kāda neliela dievturu sekta Rīgas pusē šīm Seska aicinājumam jau paklausījusi gadus desmit atpakaļ un cītīgi katru 21. jūnija nakti dodas uz Spilves pļavām baudīt dabiskumu.

pirms 12 gadiem, 2008.06.23 10:42

Liepājā