Turpinās Liepājas slimnīcas vērienīgie rekonstrukcijas darbi; objektā strādā ap 150 celtnieku

Pašlaik aktīvi turpinās Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas projekta otrās un ceturtās kārtas būvdarbi, kuros iesaistīti ap 150 būvnieku, "Rietumu Radio" informēja slimnīcas valdes loceklis Andris Vistiņš. Slimnīcas rekonstrukcijas projekta otrās, trešās un ceturtās kārtas darbi izmaksās nepilnus 8 miljonus latu, un tos plānots pabeigt līdz 2014. gada septembrim.

Pagājušā gada augustā sāktās rekonstrukcijas otrās kārtas darbu gaitā, kā informēja Vistiņš, ēkas pagrabstāvā tiek iekārtota personāla ģērbtuve, bet  1.stāvā pēc remonta atradīsies funkcionālās diagnostikas un radioloģijas nodaļa, 2.stāvā – dzemdību nodaļa un intensīvās terapijas nodaļa. "Ir veikta visu inženierkomunikāciju nomaiņa, jaunu starpsienu izbūve, un pašlaik mēs tuvojamies apdares darbiem – jāsāk domāt par to, kādā krāsā krāsot sienas un kādu grīdas segumu klāt," par rekonstrukcijas otrās kārtas darbu gaitu stāsta Vistiņš. Plānots, ka šos darbus pabeigs šogad, vasaras vidū.

Liepājas slimnīcā paralēli norit arī rekonstrukcijas projekta ceturtās kārtas darbi, kas paredz galvenā slimnīcas korpusa rietumu spārna remontu no trešā līdz 12.stāvam. Kā atzina Vistiņš, darbu apjoms šajā kārtā ir ļoti liels – kopumā paredzēts izremontēt telpas ap 9000 kvadrātmetru platībā. "Februārī plānots pabeigt visus demontāžas darbus," stāsta LRS pārstāvis. Ceturtās kārtas remontdarbus paredzēts pabeigt nākamā 2014. gada martā vai aprīlī.

Vērienīgajos rekonstrukcijas darbos Liepājas slimnīcā ik dienu strādājot ap 150 strādnieku. Lai arī būvdarbu veicējs ir Rīgas uzņēmums "Piegādātāju apvienība RBSSKALS & RBSSKALS Būvvadība", objektā strādājot daudz Liepājas celtnieku. Runājot par termiņiem, Vistiņš atzina, ka pagaidām darbi rit pēc plāna un ir pat neliela laika rezerve. "Būvniecībā gan jārēķinās ar dažādiem pārsteigumiem," piebilda slimnīcas pārstāvis, norādot, ka ne vienmēr iepriekš varot paredzēt, kur atrodas elektrības kabeļi vai no kāda materiāla būvētas sienas.

Rekonstrukcijas trešo kārtu plānots sākt šī gada rudenī pēc otrās kārtas pabeigšanas. Tās laikā plānots izbūvēt dzemdību palātas, kas atradīsies telpās, kur pašlaik izvietota reanimācija.

Kā atzina Vistiņš, remontdarbi ietekmē gan pacientus, gan ārstu darbu, taču uzsver – lai iegūtu skaistas un modernas telpas, neērtības ir jāpacieš. "Ārsti jau ir norūdījušies pirmās rekonstrukcijas kārtas laikā," atzīst Vistiņš, skaidrojot, ka būvnieki respektē slimnīcas vajadzības. Rekonstrukcijas laikā pacientu skaits, ko slimnīca var uzņemt, neesot samazinājies. "Palātā, kur agrāk bija divas gultas, tagad ir trīs – nākas mazliet saspiesties," skaidro Vistiņš.

Liepājas slimnīcas rekonstrukcijas darbi notiek ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada maijā tika atklāta rekonstrukcijas pirmajā kārtā tapusī Liepājas slimnīcas jaunā piebūve.

Rekonstrukcijas projekta pirmās kārtas izmaksas bija aptuveni pieci miljoni latu, no tiem ERAF līdzfinansējums ir 4,2 miljoni latu, 650 000 latu ir valsts budžeta līdzfinansējums, bet 88 000 latu – slimnīcas līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Liepājā