Turpina piedāvāt izsolēs "Liepājas enerģijai" nevajadzīgos nekustamos īpašumus

Siltumapgādes uzņēmums "Liepājas enerģija" šodien izsolē pārdos vairākus nekustamos īpašumus.

Jau ziņots, ka "Liepājas enerģija" turpina sakārtot savā pārvaldībā esošos nekustamos īpašumus, demontējot neapmierinošā tehniskā stāvoklī esošās ēkas, kā arī piedāvājot pārdošanai izsolē uzņēmējdarbības veikšanai piemērotus objektus, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Šodien izsolē tiks piedāvāts astoņu ēku komplekss Atmodas bulvārī 16, kas savulaik, vēl iepriekšējā siltumapgādes uzņēmuma "Liepājas siltums" darbības laikā, pildīja transporta daļas funkciju. Izsoli organizē SIA "Latio" Liepājas nodaļa.

Pašlaik "Liepājas enerģija" atsavināšanai piedāvā 19 objektus, kuru saraksts publicēts uzņēmuma mājaslapā. Interesenti jebkurā laikā aicināti sazināties ar uzņēmuma pārstāvi, lai apspriestu iespējamo īpašuma iegādi.

Lielākā daļa atsavināšanai piedāvāto īpašumu ir piemēroti darbnīcu un noliktavu izveidei vai komercdarbības veikšanai.

2005.gadā, atpērkot aktīvus no neefektīvā un novecojušā siltumenerģijas pakalpojuma sniedzēja "Liepājas siltums", "Liepājas enerģija" publiskajā izsolē iegādājās arī iepriekšējam siltumapgādes uzņēmumam piederošo nekustamo īpašumu kopumu - 46 objektus ar atšķirīgu kvadratūru, pielietojumu un tehnisko stāvokli.

"Liepājas enerģija" savas darbības nodrošināšanai pašlaik izmanto 14 no iegādātajiem īpašumiem. Divos objektos - Kaiju ielā 33 un Tukuma ielā 2A - izvietoti uzņēmuma galvenie siltuma avoti, kas nodrošina siltumenerģijas ražošanu, 11 objekti ir uzņēmuma katlumājas, bet vienā ēkā izvietota uzņēmuma administrācija. Šos objektus un tiem pieguļošās teritorijas uzņēmums savas darbības laikā ir sakārtojis un modernizējis, līdz ar to būtiski uzlabojot siltumapgādes sistēmu pilsētā un sniedzot ieguldījumu pilsētvides attīstībā, skaidroja Tērauda.

2010.gadā ar mērķi samazināt izmaksas "Liepājas enerģija" sāka uzņēmuma darbības nodrošināšanai nevajadzīgo īpašumu pārdošanu un izsolīšanu. Piecu gadu laikā atsavināti 13 īpašumi. Tāpat uzņēmums pēdējo piecu gadu laikā demontējis deviņas ēkas, kuru tehniskais stāvoklis nav bijis apmierinošs un iedzīvotājiem drošs. Līdz šī gada beigām plānots demontēt vēl četras ēkas. Tuvākajā laikā tiks sākta arī vecā mūrētā ķieģeļu skursteņa rekonstrukcija gāzes koģenerācijas stacijas teritorijā, Tukuma ielā 2A.

SIA "Liepājas enerģija" dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus. Kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 97 kilometri.

SIA "Liepājas enerģija" akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Enerģijas risinājumi" (10%).

Pievieno komentāru

Liepājā