Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūkstošiem liepājnieku un Liepājas viesu atzīmē Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu

18. novembrī pie koncertzāles “Lielais dzintars” pulcējās vairāki tūkstoši liepājnieki un Liepājas viesi, lai kopīgi atzīmētu Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu. Īpašā svētku koncertā drosme un varonība simboliski savijās kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.

Pasākuma programmā solisti un pasākuma vadītāji – Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Ērika Eglija un Gints Grāvelis – iemiesoja un izdzīvoja visos laikos tik zīmīgās sabiedrības lomas. Tika uzsvērta vīrieša - tēva, dēla, kareivja nozīme, kas simbolizē drosmi, varonību un izturību, savukārt sieviete kā māte, meita, māsa - tika atspoguļota kā rūpes, mīlestība un pašaizliedzība. Koncertā par vienojošo pasākuma elementu kļuva Liepājai tik raksturīgā dabas stihija vējš, informē Liepājas pašvaldība.

Vējš kā ziņnesis aiznesa mūsu tautas kopīgo stāstu no zemes un Liepājas līdz zvaigznēm, iededzot dvēseles uguni. Koncerts noslēdzās ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.

“18. novembris nav tikai vēsturisks stāsts un pateicība par laiku pirms 100 gadiem, kad drosmīgi vīri ticēja idejai par brīvu Latviju.18. novembris ir stāsts par šodienu. Tas ir brīdis, kad mums īpaši jāpadomā par mūsu individuālajām vērtībām. Vai un kā mēs paši esam mūsu -  nu jau vairāk nekā 100 gadus seno valsti -  ikdienā saglabājuši, attīstījuši, cienījuši, vai tieši otrādi - pavirši, bez iedziļināšanās ļāvušies plūdumam, ne vienmēr sekojuši saviem principiem. Tāpēc ik dienas ir svarīgi celties ar domu, ka es šodien izdarīšu sev, savai ģimenei, saviem kolēģiem, saviem kaimiņiem, savai pilsētai un valstij labāko, kas ir manos spēkos. Es nevis izdarīšu pa pusei, vai atlikšu uz rītdienu, bet izdarīšu par visiem 100 % tieši šodien un darīšu to taisnīgi pret sevi un citiem. Ceru, ka šis svētku vakars uzrunājis katru dziļi personīgi un koncertā saklausītās atziņas nostiprināsies katra sirdī, lai ar lepnumu varētu teikt – es esmu liepājnieks, es esmu latvietis,” uzrunājot klātesošos sacīja Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis.

Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstājās arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” diriģentes Ilzes Valces vadībā un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Pievieno komentāru

Liepājā