Tuberkulozes slimnīcas darbinieki panāk rakstisku vienošanos 6

Ar 3. novembri daļa Tuberkulozes slimnīcas darbinieku turpinās darbu Liepājas reģionālajā slimnīcā. Ar vairāk nekā 20 darbiniekiem darba attiecības tiks pārtrauktas 31. oktobrī, izmaksājot likumā noteiktās kompensācijas.

Pietrūkst sapratnes
“Pagājušajā nedēļā sākās kaut kādas sarunas, pa vienam sauca iekšā. Citiem tā arī pateica – jums darba slimnīcā nebūs, rakstiet atlūgumu “uz pušu vienošanos”, bet tas taču nozīmē, ka kompensācijas nebūs. Mums ir vajadzīgas kaut kādas rakstiskas garantijas,” satraukums skanēja no dažiem Tuberkulozes slimnīcas darbiniekiem. Otrdien tika sasaukta darbinieku kopsapulce, kurā piedalījās arī reģionālās slimnīcas (LRS) valdes locekļi Edvīns Striks un Liene Busele. Darbinieku interešu aizstāvībai tika pieaicināta juriste Agnese Šūmane.

Tuberkulozes slimnīcas vadītājs Andris Kristons noliedz, ka darbinieki nebūtu zinājuši par apvienošanu ar LRS, taču rakstisku rīkojumu vai konkrētas informācijas tiešām neesot bijis. Viņš skaidro, ka pats gaidījis no domes kādu lēmumu, turklāt tālāko jau lemjot LRS.

Virtuves darbinieces sapulcē interesējās, kas baros slimniekus, ja darbs tiek pārtraukts 31. oktobrī, bet LRS atsākts 3. novembrī. E. Strikts paskaidroja, ka ēdienu vedīs ar termosiem no LRS virtuves.

Pārpratumi noskaidrojas
Problēmas radušās, sākot pārrunas ar darbiniekiem. Pirms pusotra gada, kad tika izlemts par slimnīcu apvienošanu, lēsa, ka darba attiecības pārtrauks ar astoņiem darbiniekiem, tāpēc pamazām veidoja uzkrājumu kompensāciju izmaksai. Tagad izrādījies, ka vairāk nekā 20 darbinieki darba attiecības plāno pārtraukt un grib saņemt kompensācijas.

“Mums uz sitiena nav piecdesmit tūkstošu latu. Mēs lūdzam pagaidīt ar kompensācijām, nevis pieprasīt vienā dienā,” darbinieku sapulcē teica E. Striks. Kā variants, lai apmierinātu vēlmi pēc rakstiskām garantijām, šonedēļ tiks sagatavots vienošanās līgums, kur būs minēts gan konkrētas jau aprēķinātās kompensācijas summas, gan izmaksu datums. A. Šūmane komentēja, ka tas varētu būt laika posms ne garāks par trim mēnešiem. Turklāt korekti būtu bijis rakstiski informēt paliekošos darbiniekus arī par darbavietas adreses maiņu: kurā datumā kur jāierodas.

Gan LRS, gan Tuberkulozes slimnīca ir pašvaldības iestādes. “Šī nav ne maksātnespēja, ne likvidācija, bet reorganizācija – visas saistības pāriet reģionālajai slimnīcai. Citi varbūt ir saklausījušies, kas un kā notiek citur. Taču praktiski nav iespējams, ka kāds tiktu apkrāpts vai kaut kas netiktu izmaksāts – tās ir pašvaldības iestādes,” uzsver Liepājas domes Juridiskās daļas speciāliste Oksana Luce.

Darbu LRS turpinās 21 mediķis un divas ēdienu dalītājas. Viņiem kompensācijas nepienākas, vienkārši mainās darbavietas adrese. “Vismaz mēnesi jums nekas nemainīsies,” sapulcē mierināja E. Striks.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

lapa

visuzjautrinošākais - ka pašvaldības uzņēmumā nevar būt lažas. ai, ai,kā var būt :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 14:02

paklausība

...protams,ka paklausīsim, bez ierunām parakstīsim, galu galā, baciļos gadiem strādājot, neesam taču pelnijuši, lai kāds ko paskaidrotu un pat sapņos nepieļaujam domas par kompensāciju saņemšanu....

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 13:40

sisi

Par cilvēkiem nedomā, ja paši neceltu brēku, tad jau neliktos ne zinis. Tad, kad sāk runāt, tad sāk kaut ko solīt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 23:25

Savējā

....mēs dikti ceram,ka neesam nodarījuši pāri abu slimnīcu vadībām.:)Mēs ar tikai gribam saņemt sev pienākušos atlaišanas pabalstus. Un to jau vajadzēja paredzēt reorganizācijas ietvaros.Tagad visa vadība izbrīnīta,ka nav bezierunu klausība no personāla puses...a ko,tad mums ,mīlīši,smaidīt un piekrist ....

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 22:57

lapa

tāpēc jau nav jāraksta tas rūtiņpapīra varianta atlūgums, bet jāpagaida ceturtdiena, kad būs darba uzteikuma variants pēc abpusējas vienošanās - vienojas, kad attiecības pārtrauc un cik izmaksā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 18:35

Ja jau tā ir reorganizācija un tiek atlaisti darbinieki, tad kamdēļ viņiem vēl jāraksta pašiem atlūgums.Tad jau tā ir štatu samazināšana. Un pienākās kompensācija par trim mēnešiem.

pirms 12 gadiem, 2008.10.25 14:11

Liepājā