Trīs jaunieši no Liepājas iekļuvuši konkursa "Latvijas Maksimālisti" finālā

Stipendiju konkursa „Latvijas Maksimālisti” žūrijas pārstāvji, veicot rūpīgu konkursa pieteikumu atlasi, noteikuši nākamos 11 konkursa finālistus decembra mēnesī. Finālistu vidū ir arī trīs jaunieši no Liepājas – Sofija Ņikitina, Jēkabs Lociks un Edgars Vasiljevs. Mēneša labākos visās konkursa kategorijās ir iespējams apskatīt „Latvijas Maksimālisti” mājaslapas sadaļā „Mēneša labākie”, informē SIA „Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Sofija Ņikitina ir Liepājas 7. vidusskolas 11. klases skolniece, kura jau 14 gadus nodarbojas ar mākslas vingrošanu. Savu dalību konkursā viņa pieteikusi kategorijā „Sports un veselība”. Sofija līdz šim ir guvusi daudzus panākumus – viņa ir Latvijas čempione vingrojumos ar apli, Latvijas Jaunatnes Olimpiādes trīskārtējā vice čempione un daudzu starptautisko turnīru uzvarētāja. „Es piedalos konkursā, lai parādītu, ka mākslas vingrošana ir ne tikai skaists, bet arī grūts sporta veids. Un aiz šīm spilgtajām uzvarām slēpjas smags, ilgstošs darbs!” stāsta Sofija, piebilstot, ka stipendiju ieguldīs treniņnodarbībās un pieredzes gūšanā.

Pirms diviem gadiem Jēkabs Lociks uzsāka ģitārspēles apguvi, un kopš tā laika ne diena nav pagājusi, kad Jēkabs to nespēlē. Tāpēc konkursā Jēkabs sevi ir pieteicis kategorijai „Mūzika”. Puiša nospraustie mērķi ir augsti – viņš ne tikai vēlas iemācīties spēlēt ģitāru profesionālā līmenī, bet arī nodibināt savu rokgrupu un uzstāties visas Latvijas priekšā. Iegūto stipendiju Jēkabs ieguldītu jaunā ģitārā un tehniskajā nodrošinājumā, lai tuvotos saviem sapņiem.

Savukārt Edgars Vasiljevs mācās Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas 7.b klasē. Edgara aizraušanās un arī reizē talants ir Eksaktās zinātnes. Viņu sevišķi interesē matemātika un arī programmēšana. Matemātikā Edgars ir sasniedzis labus panākumus, piemēram, 2012. gadā ieguva 3. vietu Latvijas Republikas matemātikas olimpiādē. „Vienreiz mācoties kopā ar māsu matemātiku, secināju, ka šāds mācīšanās veids nav gana interesants, lai ieinteresētu bērnus mācīties to,” stāsta Edgars, kurš arī pēc šī pievērsies programmēšanai un sācis veidot spēles matemātikas apguvei bērniem.  Edgara mērķis dzīvē ir popularizēt matemātiku bērnu vidū, lai Latvijā augtu jauni talanti un spēcīgi zinātnieki. Iegūto stipendiju puisis novirzīs tehniskā aprīkojuma nodrošināšanai, lai radītu jaunas spēles.

Konkursa dalībnieki arī šogad tiek vērtēti piecās kategorijās. Dalībnieki, kuri mācās 7.-12. klasē vai 1.-3. kursā profesionālajās vidusskolās, tiek vērtēti eksakto zinātņu, humanitāro zinātņu, mākslas, mūzikas, sporta un veselības kategorijās. Savukārt 5.-6. klašu skolēni savā starpā sacenšas speckategorijā „Mans sapņu hobijs”.

Pēc žūrijas vērtējuma par decembra mēneša labākajiem atzīti arī Dmitrijs Naumovs (Speckategorija), Alisa Turukova (Eksakto zinātņu kategorija), Artjoms Semjonovs (Mūzikas kategorija), Kristaps Silavs (Speckategorija), Marija Meldra Kraukle (Humanitāro zinātņu kategorija), Artūrs Vobļikovs (Mākslas kategorija), Ēriks Medņikovs (Sporta un veselības kategorija), Elizabete Katrīna Laudiņa (Mākslas kategorija). Mēneša labākie dalībnieki būs tie, kas konkursa noslēgumā tiks vērtēti atkārtoti un saņems stipendijas. Šobrīd jau ir noteikti oktobra, novembra un decembra finālisti.

Kopumā stipendiju konkursam pieteikušies 235 jaunieši no visas Latvijas. Visplašāk pārstāvēts ir Latgales reģions, no kura saņemti 65 jauniešu pieteikumi, kā arī Rīgas reģions (64 jaunieši) un Vidzemes reģions (42 jaunieši). Vispopulārākās kategorijas ir mūzika, sports un māksla.

Konkursa žūrijā darbojas pieci sabiedrībā pazīstami savas nozares pārstāvji – „Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē dalībniekus sporta kategorijā, režisors Andris Gauja – mākslas kategorijā, dziedātāja Aminata Savadogo – mūzikas kategorijā, fizikas skolotājs Valdis Zuters – eksakto zinātņu kategorijā, bet sporta žurnāliste Viktorija Kamaza – humanitāro zinātņu kategorijā.

Pieteikšanās stipendiju konkursam „Latvijas Maksimālisti” ir pagarināta un turpināsies līdz 2016. gada 15. martam. Tajā savus spēkus izmēģināt ir aicināti 5.-12. klašu skolēni, kā arī 1.-3. kursu profesionālo vidusskolu skolēni. Pēc tam žūrija izvērtēs visus pieteikumus un nākamā gada 31. maijā tiks apbalvoti uzvarētāji.

Lai piedalītos stipendiju konkursā, skolēnam mājas lapā www.maksimalisti.lv ir jāaizpilda pieteikuma anketa un jāaugšupielādē īss video, kurā redzams dalībnieka talants vai sapņu hobijs.

Katrā kategorijā 1. vietas ieguvējs saņems 1500 eiro lielu stipendiju, 2. vietas ieguvējs – 1000 eiro un 3. vietas ieguvējs – 500 eiro, bet vēl septiņi skolēni katrā kategorijā saņems 400 eiro lielu stipendiju. Toties trīs labākie 5.-6. klašu skolēni speckategorijā „Mans sapņu hobijs” saņems apmaksātus neformālās izglītības kursus savu prasmju un zināšanu attīstībai.

Tāpat arī viens skolēns no visiem konkursa dalībniekiem, kurš iegūs visvairāk balsu interneta balsojumā, saņems „Maxima Latvija” dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

Visi dalībnieki, kas būs izpildījuši konkursa nolikumā noteikto pieteikšanās kārtību, saņems „Maxima Latvija” dāvanu karti 20 eiro vērtībā.

Stipendiju konkurss „Latvijas Maksimālisti” ir uzņēmuma SIA „Maxima Latvija” sociālais projekts, kas tika uzsākts 2015. gada 12. oktobrī. Kopējais stipendiju fonds ir 30 000 eiro.

Pievieno komentāru

Liepājā