Trīnīšu vecākiem krīzes laikā dāvanas mazākas

Jaunie vecāki saviem pirmajiem trim bērniem visu jau esot sagādājuši, lepns un laimīgs stāsta tētis Mareks Jakovļevs. Ja nu kaut kas no pūriņa vēl pietrūkst, Liepājas dome katram jaundzimušajam šonedēļ dāvināja pa simt latiem un rotaļlietai – Liepājas simbolam – lauviņai.

“Pārsteigums bija,” nenoliedz Mareks, atceroties izjūtas brīdī, kad uzzinājis, cik kupla uzreiz kļūs ģimene. Viņi dzīvo Liepājā 6. vidusskolas apkaimē, mājās ir malkas apkure. Palīgos esot jau mobilizētas vecmāmiņas, taču arī Mareks izmantos tēva atvaļinājuma iespēju. Viņš strādājot galdniecībā, Anda iepriekš strādāja uzņēmumā “MB Betons” par grāmatvedi.

Pirmdien ģimeni sveica arī domes pārstāvji, katram bērniņam “pūriņa nauda” ir simt latu. Trīnīšiem, kuri Liepājā dzima pirms diviem gadiem, arī Adventes sestdienā, pašvaldība katram piešķīra piecsimt latu. Labklājības ministrijas Komunikāciju departamenta direktore Ilona Jurševska apstiprināja, ka ir sagatavots lēmumprojekts piešķirt ģimenei seštūkstoš latu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tikpat piešķirts arī trīnīšiem, kuri janvāra beigās piedzima Daugavpilī un augusta beigās Rīgā. Par naudas piešķiršanu valdība lems nākamajā otrdienā.

2005. gadā uzņēmums “Procter&Gamble Marketing Latvia” aizsāka tradīciju dāvināt trīnīšiem gadam vajadzīgo daudzumu “Pampers” autiņbiksīšu. Tiesa, augustā Rīgā dzimušie trīnīši “pamperus” nesaņēma. Kad portāls apjautājās uzņēmuma pārstāvei Agnesei Zelčai par tradīcijas ievērošanu šoreiz, viņa apsolīja noskaidrot un dot ziņu. “Ziniet, tādas regulāras programmas mums vairs nav, bet es domāju, ka ar šiem trīnīšiem sazināsimies un Ziemassvētku dāvanu viņiem sagādāsim,” viņa atbildēja otrdienas pēcpusdienā.

Pievieno komentāru

Liepājā