Trešdienās kafejnīcā "Darbnīca" notiks bezmaksas kinovakari

Kafejnīcā “Darbnīca” rudens sezonā, kad tumšie vakari kļūst arvien garāki, tiek rīkoti pasākumi omas uzlabošanai, dzīvesgudrību gūšanai, veselīgām diskusijām.

Kā regulārs pasākums tiks uzsākta kino skatīšanās. Sadarbībā ar Liepājas virtuālo kino muzeju tiks apskatīti tā rīcībā esošie fondi, bet sadarbībā ar biedrību Kultūrpunkts – gūta iespēja apskatīt aktuālākās latviešu filmas.

Jau pirmais kino pasākums risināsies šajā nedēļā, 23. oktobrī, kad trešdien skatītājiem tiks piedāvāts skatīt filmas – “Brauciens ar bānīti caur Kurzemi” (http://www.youtube.com/watch?v=6Sxxip0-Dgk) (40min, 2012. gads), kas ir veidots kā retrospektīvs stāsts par bānīša vēsturi Kurzemē, un “Imperatora jūras cietoksnis” – 10 minūšu gara filmiņa par Krievijas cara jūras cietoksni, mūsu pašu Karostu. Filmiņa krievu valodā.

Savukārt nākamtrešdien 30. oktobrī “Darbnīcā” būs skatāma slavu iemantojusī 2013. gada režisora Jāņa Norda filma “Mammu, es Tevi mīlu” (https://www.youtube.com/watch?v=sapzfPBAZPY&feature=player_embedded). "Mammu, es tevi mīlu" ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

13. novembrī, svinīgo Valsts svētku noskaņās būs iespēja skatīties jaunāko Askolda Saulīša filmu “Atmodu antoloģija” (https://www.facebook.com/photo.php?v=626780987362821), kas tikai 5. oktobrī piedzīvoja savu pirmizrādi.

Filma vēsta par būtiskākajiem notikumiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu. Viens no galvenajiem Atmodas priekšnosacījumiem bija Latvijas valstiskās neatkarības zaudēšana Otrā pasaules kara laikā, kas ievada filmas vēsturisko atkāpi. Kad īsti sākās Atmoda, kas bija galvenie sabiedrības virzītāji, ko zināja un ko nezināja Tautas frontes veidotāji un kādi bija viņu mērķi? Filmas autori piedāvā savu redzējumu, notikumu un nozīmīgāko personu izlasi – antoloģiju procesam, kas noveda pie Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas un ir pazīstams kā Trešā atmoda.

Trešdienu kinovakaros Darbnīcas saimnieki aicina pieteikties un rezervēt vietu laicīgi, lai katram skatītājam būtu sava vieta.

Pievieno komentāru

Liepājā