Traumpunktā šaudās ar pistoli 13

Kārtības nodrošināšanai festivāla laikā piesaista Bruņotos spēkus
"Ieraugot pistoli, es paliku kā paralizēta," teic Gunta Zitmane, atceroties notikumus Liepājas Reģionālās slimnīcas Traumpunktā naktī uz piektdienu. Vienam gandrīz izšauta acs, šoks mediķiem, sabojātas Uzņemšanas automātiskās durvis un izsists durvju stikls ģipsētavai. Kautiņā Traumpunktā bija iesaistīti deviņi cilvēki. (papildināta)

Ap pulksten četriem no rīta pēc palīdzības vērsās viens jauneklis ar traumētu potīti, divi bija atnākuši līdzi. Kamēr tika sniegta palīdzība, pavadītāji uzvedušies skaļi, tāpēc viņiem palūgts iziet ārā - uzgaidāmajā telpā.

Kaušļi posta Traumpunktu

"Es reģistrēju pacientu, feldšere sniedza palīdzību vēl citam pārsienamajā istabā, kad dzirdēju milzīgu kņadu, trakošanu. Pa durvīm redzēju - veļas vesels bars kaudamies. Laikam jau izspēra ģipsētavas durvis, izgāzās tām cauri - stikli bija līdz pretējai sienai," atceras māsas palīdze G. Zitmane.

Puisis ar traumēto potīti saucis "Kāpēc jūs mani sitat?", trīs uzbrucēji vēlāk izmukuši pa atpūtas telpas logu. Kā spriež mediķi, vismaz viens bijis izteiktā narkotiku reibumā. Kautiņā bijuši iesaistīti liepājnieki un ikšķilnieki, kuri Liepājā ieradušies uz "Tele2 Baltic Beach party". Policija ieradusies pēc 20 minūtēm, kaušļus tvarstījusi vēl uz ielas.

Koridorā atrastas divas čaulītes - vienam ar gāzes pistoli gandrīz izšauta acs, šāviens skāris uzaci deniņu pusē. Acs kārtīgi izskalota, no tālākās palīdzības cietušais atteicies.

Mediķi meklē aizstāvību

Pērn festivāla laikā tika sasniegts dežūras rekords - 110 palīdzības meklētāji, no kuriem liela daļa bija vairāk vai mazāk iereibuši un agresīvi. Šogad trīs mediķu posteņi būs pludmalē, papildus darbinieki dežūrēs arī Traumpunktā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības bloka virsārsts Uldis Balodis jau iepriekš lūdzis nodrošināt apsardzi Traumpunktā festivāla laikā. Aizbildinoties ar resursu trūkumu, atteikusi gan Valsts, gan Pašvaldības policija. Pēc incidenta piektdien palīdzība lūgta Zemessardzes 1. novadam un, cerams, tiks panākta vienošanās.
"Zemessargi nav apmācīti veikt policejiskas funkcijas, viņi var tikai palīdzēt, dežūrēt papildus kopā ar policistiem, ne viņu vietā. Šobrīd notiek sarunas," piektdienas pusdienlaikā skaidroja Zemessardzes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Vegnere.
Paaugstināta gatavība nedēļas nogalei Liepājā izsludināta arī Krasta apsardzes dienestam, informē dienesta pārvaldes virsnieks Roberts Lakučs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

viņa

Nav tik svarīgi, kas notiek . Svarīgāk - kāpēc. Mūsu tautai ieslēgusies pašiznīcināšanās programma. Nevajaga nemaz ienaidniekus - paši sevi iznīcināsim.

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 12:48

Es

reaali dzheki no liepaajas bija saeedushies drosmes tabletes un uzbruka nevainiigiem atpuutniekiem!

pirms 12 gadiem, 2008.07.27 23:41

Ikskilnieks

*** lol :D ikskile atkal jau izceljaas :D da tos narikus noshaut vajadzeeja

un tas komentaars pa taadu pasaakumu aizliegshanu ir bullshits... neviens nespiezh uz turieni braukt un dzert - ja gribi brauc ja nee tad nee, takaa taa ir pasha cilveeka izveele braukt un piedzerties :D

pirms 12 gadiem, 2008.07.27 20:46

es

nenovelies vainu uz BBP, taa ir tikai pashu cilveku gudribas pazime.
ja vinji nemak uzvesties tad nemak, un nekas to newar mainit

pirms 12 gadiem, 2008.07.27 19:39

cietusais

nu jopcik tie čali bij sarijusies!! :D

viss tika darits aizstavibas peec..

pirms 12 gadiem, 2008.07.26 21:30

Armo

Bljaaviens, tie traumpunktas medikji ar taam debiilajaam taukanajaam maasinjaam pashi ir debiili un provocee kashki. To var pateikt ikviens, kuram kaut reizi ir sanaacis tur buut!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.26 16:21

sisi

Paši noorganizē, lai būtu ko ķert un baudīt. Rāda, ka strādā.
Interesanti, kur tad, tās narkotikas tā var ievest, ka neviens neko neredz un nedzird???????????? Bet tieši pasākumā - tad lielie ķērēji.

pirms 12 gadiem, 2008.07.26 12:34

Tas

ir vājprāts.Aizliegt šādus masveida dzērāju un narkomānu saietus!

pirms 12 gadiem, 2008.07.26 00:25

magonīte

Šo pasākumu vajag aizliegt. Cik vēl norkotisko vielu nav atrastas un atsavinātas, to neviens nezina. Ir skaidrs, ka notiek maisveida jauniešu nodzirdīšana.Nekādā gadījuma nedrīkst Sesku atkārtoti ievēlēt mēra krēslā.

pirms 12 gadiem, 2008.07.25 23:38

dAvi

nja, tam, kuram gandriiz izshaava aci. Zheel, ka neizshaava,jo shis (liepaajnieks) uzsaaka konfliktu un bija ljoti speeciigaa narkotiku reibumaa un uzbruka visiem kaa neapturams zveers. Arii peec shaaviena shis cilveeks turpinaaja grautinju itkaa nekas nebuutu noticis!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.25 16:28

Liepājā