Tramvajs brauks uz Ezerkrastu 6

Līdz 16. septembrim turpināsies publiskā apspriešana par tramvaja līnijas pagarinājumu līdz Ezerkrastam. Iedzīvotāji izsaka bažas, vai viņu viedokļi tiks saklausīti.

Pēta divus variantus
Pilnsabiedrības “EPKB Latvija” projektu vadītājs Arnis Skrastiņš skaidro, ka pēc SIA “Liepājas tramvajs” pasūtījuma pētīti tikai divi tramvaja līnijas pagarināšanas varianti, no kuriem izvēlēts lētākais un tehniski vienkāršāk realizējamais. Līnijas pagarināšana maršrutā Tukuma–Ventas–M. Ķempes iela izmaksās aptuveni sešus miljonus latu. Savukārt maršrutā Tukuma–Ganību–M. Ķempes iela darbi būtu izmaksājuši aptuveni astoņus ar pusi miljonus latu, tā A. Skrastiņš.

Sliežu ceļš tiks veidots atbilstoši mūsdienu prasībām, lai tramvaju satiksme būtu maksimāli ērta pasažieriem, sola projektētāji. “Tramvaju līniju gar kapu malu nevar laist, pasažieru plūsma tur arī nav tik liela,” skaidro A. Skrastiņš. Šis viedoklis gan nesakrīt ar amatpersonu publiskajiem apgalvojumiem, ka tramvaju līniju pēc kāda laika pagarinās arī Dienvidu kapu virzienā.

Vāc parakstus
Liepājniece Silvija Bergmane nākusi klajā ar iniciatīvu vākt parakstus par tramvaja līnijas pagarināšanu līdz Dienvidu kapiem. Šo ideju atbalstījušas arī Anna Treimane un Ilva Lutere. Šobrīd viņas savākušas tūkstoš parakstu, ko iesniegs līdz publiskās apspriešanas termiņa beigām, stāsta “Rožu galerijas” direktore I. Lutere.

“Tā nav nekāda piespiedu akcija. Vienkārši ejam pie cilvēkiem centrā, tramvaja pieturās un lūdzam izteikt viņu viedokli,” stāsta I. Lutere. Parakstu vākšana uzsākta, vēl nezinot, ka būs sabiedriskā apspriešana. Cilvēki parakstās brīvprātīgi, norādot arī personas kodu. Lapas noformētas tā, lai būtu saprotams, par ko cilvēki parakstās, stāsta I. Lutere. Viņa novērojusi, ka pārsvarā parakstās vecāka gadagājuma cilvēki.

Šaubās par viedokļu uzklausīšanu
“Tūkstotis tomēr nav viens cilvēks, būtu viņi jāuzklausa. Dome vārdos apgalvo, ka tramvajs būs arī līdz Dienvidu kapiem, bet darbos var būt citādi,” nobažījusies I. Lutere. Liepājniece šaubās, vai amatpersonas iedzīvotāju viedokli uzklausīs.

Iemesls bažām ir – par to iedzīvotāji varēja pārliecināties būvniecības ieceres prezentācijas pasākumā, kas 28. augustā notika Liepājas domes zālē. Atbildot uz S. Bergmanes jautājumu, vai paredzēts pagarināt tramvaja līniju līdz Dienvidu kapiem, SIA “Liepājas tramvajs” valdes loceklis Aigars Puks apgalvoja, ka līnija šajā virzienā tiks pagarināta. Taču uz lūgumu precizēt, kurā gadā tas varētu notikt, A. Puks atbildēja, ka ekonomiskās krīzes apstākļos ir grūti nosaukt konkrētu termiņu.

A. Skrastiņš skaidroja, ka, pagarinot tramvaja līniju M. Ķempes ielas virzienā, izbūve notiks tā, lai nepieciešamības gadījumā varētu pagarināt līniju arī Dienvidu kapu virzienā, tomēr konkrētu termiņu sanāksmē nenosauca neviens.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

zane

tante, atjēdzies ko runā. Protams ka vajag lidz Ezerkrastam!! tramjavs taču daudz labāks par autobusu

pirms 12 gadiem, 2008.09.08 17:12

laila

vareetu tranis iet apkaart ezeram ar iespeeju iemest makshkeri

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 12:45

tante

Kāpēc vajag uz Ezerkrastu, tur jau iet autobuss!

pirms 12 gadiem, 2008.09.03 11:26

ssss

Mazliet sarkastiski, bet - vispirms dzīvie,tad mirušie! Kādas vēl diskusijas? Kas svarīgāk-bērnam uz skolu vai māmuļai uz kapiem? Lai jau vēl mazliet paietas kājām! Starp citu-nekādas dižās gājēju straumes DK virzienā nav novērotas! Un tās pašas kuslās māmiņas paliek varen žirgtas, kad jāizved sunīši tai pašā DK virzienā ikdienas pastaigā!

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 20:50

uldins

labāk lai līkumo, tad interesantāka braukšana.

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 18:31

Kakjis

Nu bet vai tad nebūtu loģiski ja tramvajs mestu līkumu līdz kapiem un tad uz ķempes ielu, nevis uz ķempes ielu un tad kapiem - kaut kāds sliežu astoņnieks veidotos.....

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 17:02

Liepājā