Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tortē iedegtas 390 svecītes un vārtus ver "Es esmu Liepāja" 1

Laikā, kad ziemas mēneši ir savu padarījuši un pasaulē ieradies marts, Liepāja svin savu dzimšanas dienu. Šogad Liepājas dzimšanas dienas tortē iedegtas 390 svecītes, un šim notikumam par godu 20. un 21. martā Liepājas Olimpiskā centra arēnā notiks vērienīgas jubilejas svinības – koncertuzvedums „Es esmu Liepāja”.

Uz vienas skatuves pulcēsies vairāk nekā 100 dažādu mākslinieku. Liepājas grandi, jaunie mākslinieki, radošie kolektīvi un citi liepājnieki jau vairākus mēnešus kopīgi veido koncertuzvedumu, kur galvenajā lomā ir unikāla vieta pasaules kartē – Liepāja un liepājnieki. 

Radoša rosība notiek malu malās – mūziķi tiekas mēģinājumos Liepājā un Rīgā, mācās jaunas un atkārto zināmas dziesmas. TDA „Rucavietis” dejotāji iejūtas dažādu Liepājas vietu stāstos, Liepājas ģitāristu lielansamblis rada vērienīgu muzikālu šovu, kas veltīts Liepājas Metalurgam. Koris „Laiks” kopā ar diriģenti Ilzi Balodi gatavo muzikālos priekšnesumus. Liels prieks, ka koncertuzvedumā kori diriģēs meistars Jēkabs Ozoliņš. Postfolka grupa „Zari” pieslīpē īpaši šim koncertuzvedumam radītu muzikālu stāstu par laikiem, kad Liepāja gaidīja savus pirmos iedzīvotājus.

Šim notikumam par godu tiek radītas ne tikai dziesmas, stāsti un dejas, bet arī veidota skatuves telpa. Koncertuzveduma scenogrāfs Aivis Neimanis kopā ar gaismu meistaru Raineru Kornhuberu un video māksliniekiem Miku Austeru un Egilu Šustu (Sense Media) ciešā sadarbībā jau vairākus mēnešus rūpējas par to, lai koncertuzveduma saturs iegūtu atbilstošu ietvaru.

Divus vakarus pēc kārtas, 20. un 21. martā, ilgi lolotais un gaidītais notikums vērs savus vārtus. Tas pulcēs ļaudis, lai kopīgi nosvinētu piederības prieku. Lai piedzīvotu, izdziedātu un izjustu to īpašo sajūtu, kas piemīt vien šai vietai – Liepājai. Tā būs atkalredzēšanās un atkalsatikšanās ar liepājniekiem no malu malām. Tie būs svētki, kuros gan dzirdēt ievērojamu skaitu, īpaši šim notikumam radītu dziesmu un muzikālu pirmatskaņojumu, gan izdziedāties līdzi zināmām un iemīļotām dziesmām no Liepājas zelta krājumiem.

Biļetes visās „Biļešu paradīzes” kasēs: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/8532  Koncertuzveduma dienās biļešu cenas pieaugs.

Jau ziņots, ka laikā, kad Liepāja svin savu 390 gadu jubileju, uz vienas skatuves satiksies vairāk nekā simts dažādu liepājnieku – Austra Pumpure, Jēkabs Ozoliņš, Igo, Uldis Marhilēvičs, Guntars Račs, Zigfrīds Muktupāvels, Ieva Akuratere, Aivars Hermanis, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Ivo Fomins, Juris Pavītols, Andris Ērglis, Tomass Kleins, Mārtiņš Vilsons, Normunds Kalniņš, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Edijs Šnipke, Emīls Dreiblats, Edgars Silacērps, Vilnis Krieviņš, Māris Kupčs, Aivars Meijers, Ivars Kalniņš, Juris Kristons, Ieva Dreimane, Laura Bluķe, TDA “Rucavietis”, koris “Laiks”, postfolkgrupa “Zari”, Liepājas ģitāristu lielansamblis un citi.

Nellija Šmediņa
Sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andris no Madrides, Spanija.

But veju pilsetai vienmer tik jaukai walkowai un muzikai skanot aiznest savu vardu talu pasaule,kur to vel nav iepazinuwi.

pirms 5 gadiem, 2015.03.02 20:57

Liepājā