Torņu mūzika ieskandina Liepājas sirdi 6

Silto piektdienas vakaru Rožu laukumā pieskandināja Torņu mūzikas koncerts - baroka laikmeta komponistu sacerējumi pūtēju kvinteta ''5-atā'' izpildījumā, kā arī mūsdienu skaņdarbi.

Pirmo reizi Liepājā viesojās pūšamo instrumentu kvintets ar vieniem no labākajiem mūziķiem Latvijā savā instrumentu grupā - R.Šiliņu, E.Švembergu (trompete), A.Ādamsonu (mežrags), S.Bārdiņu (trombons) un R.Brantu (tūba). Mūziķi bija atraktīvi, kā arī jokoja ar publiku.

Koncertā skanēja fragmenti no Hendeļa svītas ''Mūzika uz ūdens''', J.S.Baha ''Pērle'' un Pahelbela ''Kanons'' repertuāra, Klarka un Presela skaņdarbi, trīs V.Salaka latviešu tautas deju apdares u.c.

Portāls novēroja, ka sapulcējušies klausītāji koncertu novērtēja atzinīgi. Publika pārsvarā bija vecāka gadagājuma cilvēki, taču arī garāmejošie jaunieši vienaldzīgi nepagāja garām. Daži pat ieņēma tuvējās kafejnīcas āra terases krēslus, tomēr pēc oficiantes laipna aizrādījuma, ka pie tukša galdiņa sēdēt nedrīkst, pārcēlās uz netālu esošajām trepītēm un noklausījās stundu garo koncertu līdz pat beigām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

murkata

torņu mūzika tāpec, ka renesanses un baroka laikā to sacerēja atskaņošanai no pilsētu toniem. bet reklāma bija, tikai netieša. radio neklausamies? :)

pirms 12 gadiem, 2008.06.17 11:49

uldins

Pieskandina Rožu laukuma rozes un vecām tantēm ausis :)

pirms 12 gadiem, 2008.06.16 21:59

lindina

uldin! tantes arī ir cilvēki!
un bija forši.
varbūt tiešām reklāmas par maz

pirms 12 gadiem, 2008.06.14 23:01

gi

Žēl būtu zinājusi, būtu aizgājusi, a tā nekādas reklāmas nemanīja. Un neesmu nekāda veca tante..

pirms 12 gadiem, 2008.06.14 22:35

Liepājā