Topošie studenti no visas Latvijas iepazīst Liepājas Universitāti

Aprīlis Liepājas Universitātē (LiepU) ir mēnesis, kad studiju piedāvājumu aicināti iepazīt topošie studenti. 2. aprīlī norisinājās Atvērto durvju diena, kurā bija iespēja iepazīties ar universitātes studiju piedāvājumu, satikt dekānes, mācībspēkus un studentus, saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem par studiju saturu un procesu, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos un vērot eksperimentus, informē LiepU sabiedrisko attiecību speciāliste Karlīna Mikne.

Savukārt jau no marta beigām LiepU dienas pavada un studentus lekcijās un ārpusstudiju aktivitātēs vēro skolēni, kuri piedalās pasākumā “Roku rokā ar studentu”. Skolniece Evelīna Kaņepe no Ziemeļvalstu ģimnāzijas, kura LiepU pavadīja visilgāko laika periodu un studiju programmas “Dizains” studenti ēnoja veselu nedēļu stāsta: “Man patika iesaistīties lekcijās un nodarbībās. Esmu guvusi iespaidu par studentu dzīvi, pienākumiem, nodarbībām, darbiem. Universitātes pasniedzēji un studenti šķiet pretimnākoši un pozitīvi, kaut gan pirms ierašanās universitātē man šķita, ka pasniedzēji ir vienaldzīgi, taču tā nav! Pilsēta ir brīnišķīga un pati ēnošana bija interesanta, jo vairs nekur nebūs šāda iespēja visu nedēļu pavadīt lekcijās, kā studenta ēna.”

Par LiepU studiju piedāvājumu interesējas jau lielāks skaits potenciālo studentu kā iepriekšējos gadus gan no Liepājas, gan citām Latvijas pilsētām – Rīgas, Grobiņas, Saldus, Auces, Cēsīm, Kandavas, Kuldīgas, Mērsraga, Smiltenes un Aizputes. Šogad populārākas studiju programmas ir “Kultūras vadība” un “Dizains”. Studiju programmas “Kultūras vadība” direktors Uldis Drišļuks arī Atvērto durvju dienā novēroja interesi par Kultūras vadības studijām, ko uzskata par dažādu faktoru ietekmi: “Kultūras vadība pie mums Kurzemē ir vienīgā šāda veida studiju programma, kas tiek papildināta un uzlabota, par lektoriem piesaistot tieši nozares profesionāļus. Manuprāt, nozīmīgs faktors ir arī Liepāja ar radošu vidi un pieprasījumu pēc Kultūras cilvēkiem, kā arī esošo studentu pozitīvās atsauksmes un ieteikumi piesaista jaunos studentus.”

Pievieno komentāru

Liepājā