Titulu "Goda liepājnieks" šogad saņems žurnālists Andžils Remess

Apbalvojumu par mūža ieguldījumu un titulu "Goda liepājnieks" šogad piešķirs žurnālistam Andžilam Remesam par ilggadēju un kvalitatīvu Liepājas pilsētas iedzīvotāju un ar Liepāju saistītu panākumu sportā, kultūrā un sadzīvē popularizēšanu grāmatās, žurnālos, laikrakstos un citos uzrakstītajos materiālos, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Remess, laikraksta "Kurzemes Vārds" Goda redaktors, žurnālists, publicists dzimis Liepājā 1938.gada 21.augustā, vēsta LETA.

Kopš 1960.gada Remesa darba mūžs bijis saistīts ar Liepājas pilsētas laikrakstu. Savulaik "Komunistu", tad "Kurzemes Vārdu", kura redaktora godā viņš bija daudzus gadus, izaudzinot ne vienu vien žurnālistu paaudzi.

Remesa stāstnieka talantu apliecina vairākas viņa sarakstītas un izdotas grāmatas. Liepājas futbola vēstures apkopojums "Liepājas futbola spožums un ēnas", autobiogrāfisks darbs "Liepājā, Pasta ielas namiņā", stāsts par diviem rokasbumbas tiesnešiem Jāni Ķuzuli un Andri Vītolu "Koncerts divām svilpēm ar orķestri. 15 gadi pasaules handbola elitē", Raimonda Paula dzīves un daiļrades apkopojums "Dzīve kā ziņģe", kopā ar Dinu Beltu sarakstītā grāmata par Liepājas populārās mūzikas vēsturi "Liepājas populārās mūzikas stāsti" un vēl citas, ko autors sarakstījis.

Lai suminātu un pateiktos tiem cilvēkiem, kuri ar savu darbu un sasniegumiem veidojuši Liepāju labāku un atpazīstamāku, jau tradicionāli Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies svinīgais pasākums "Goda un Gada liepājnieks".

Apbalvošanas ceremonijā "Goda un Gada liepājnieks" tiks sumināti 15 Gada liepājnieki un Goda liepājnieks. Balsojumā par populārāko Gada liepājnieku saņemtas kopumā 2330 balsis, no tām 320 balsis saņēmis uzvarētājs, kurš tiks paziņots svinīgajā pasākumā.
Lai apmeklētu svinīgo ceremoniju, uz to būs jāizņem ielūgums.

Pievieno komentāru

Liepājā