Tirgu "Rāmava" slēgs, īpašumu pārdos 1

10. augustā tirgus "Rāmava" durvis Ezerkrastā gan pārdevējiem, gan pircējiem būs slēgtas, portālam "ReKurZeme" apstiprina SIA "Tirgus "Rāmava"" izpilddirektore Sarmīte Rolava. Vai izvākties jau ātrāk, tas paliek uzņēmēju un pārdevēju pašu ziņā.

Daži zemnieki sacījuši, ka tirgosies līdz pēdējam brīdim. "Līdz 10. augustam prom nevienu nedzīsim," apliecina S. Rolava.

Pašvaldība neatsaucas
Tirgus "Rāmava" un tam piederošā zeme tiks pārdota, bet kam - vēl nav zināms. Līdz 27. jūlijam SIA "Tirgus "Rāmava"" gaidīs pašvaldības atbildi, vai tā izmantos savas pirmpirkuma tiesības. S. Rolava noskaņota skeptiski. "Pat divreiz gadā esam rakstījuši un lūguši pēc pašvaldības palīdzības. Viņi divreiz ir pateikuši kategorisku nē nojumes celtniecībai, nav atlaiduši nekustamā īpašuma nodokli, lai gan esam lūguši," klāsta S. Rolava.

Pašvaldības iestāde "Nekustamā īpašuma pārvalde" SIA "Tirgus "Rāmava"" vēstuli ar piedāvājumu ir saņēmusi 7. jūlijā, līdz 27. jūlijam tai jāsniedz konkrēta atbilde. "Nekustamā īpašuma pārvalde" pēc atzinumu saņemšanas no pilsētas Būvvaldes un domes Attīstības pārvaldes izlems, vai būtu lietderīgi izmantot pirmpirkuma tiesības, vai nē. Ja lēmums pozitīvs, par pirmpirkuma tiesību izmantošanu vēl jālemj deputātiem, skaidro Domes Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste Gunta Jākobsone.

Telpas tukšas nestāvēs
S. Rolava ne apstiprināja, ne noliedza, ka interesi par nekustamo īpašumu izrādījuši arī lietuviešu uzņēmēji. "Jebkurā gadījumā, tie, kas nopirks, nav ieinteresēti telpas tukšas turēt. Tā kā būs arī darbavietas drīzumā šeit," zina S. Rolava.

Pārdot tirgus telpas spiedusi ekonomiskā situācija. Nomas maksu neesot varēts paaugstināt, jo zemnieks to nevarētu atļauties. "Bet uzsveru, ka pārdodam tikai nekustamo īpašumu ar zemi. SIA paliek," stāsta S. Rolava, ļaujot noprast, ka tirgus "Rāmava" reiz varētu atdzimt. "Pati dzīvoju šajā rajonā, uz ielas nevaru iziet, visi nāk klāt un prasa, kāpēc tā. Zemniekiem rādu tirdziņu pretim "Maximai", bet kas tad tas par tirgu! Lai gan līdz rudenim jau kartupeļus tur var tirgot. Vismaz kaut kas," prāto S. Rolava.

"Elpa" Ezerkrastu nepametīs
SIA "Elpa" valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis portālam atklāj, ka tiekot apdomāta iespēja atvērt savu veikaliņu turpat M. Ķempes ielā. Precīza adrese gan vēl neesot zināma. "Mums tur ir savi klienti. Pagarinājām darba laiku, lai arī tie, kas brauc no "Metalurga", var nopirkt svaigu pienu. Tur vajag savu tirdziņu," spriež G. Sisenis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ance

Pašvaldība nepalīdzēs un nepirks. "Pētertirgu" arī pa lēto notirgoja. Kāpēc, lai "Rāmavu" pirktu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.16 19:34

Liepājā