Tirdzniecībā drīzumā nonāks Liepājā tapusī rotaļlietu sērija "Bukudī"

Aptuveni pēc mēneša plānots sākt šogad pavasarī Liepājā dibinātā, Kurzemes biznesa inkubatora (KBI) paspārnē strādājošā uzņēmuma "From Heart" izgatavoto rotaļlietu tirdzniecību - uzņēmumā tapusi pirmā sešu rotaļlietu sērija, kuras nosaukums ir "Bukudī" (BooKooDee), "Rietumu Radio" pastāstīja uzņēmuma valdes locekle Aija Rubene.

Pirmoreiz plašākai sabiedrībai Rubenes darinātās rotaļlietas parādītas šogad pavasarī izstādē "Ražots Liepājā", kur tās guvušas necerēti labu izstādes apmeklētāju atzinību. Tad, kā stāsta Rubene, dzimusi ideja nodarbi, kas iepriekš bijis viņas vaļasprieks, pārvērst par par biznesu, un pāris mēnešus pēc izstādes nodibināts uzņēmums "From Heart". Interesi iesaistīties rotaļlietu biznesā izrādījis galvaspilsētā dzīvojošais uzņēmējs Guntis Eņģelis, kurš ir uzņēmuma līdzīpašnieks un aktīvi iesaistījies tā attīstīšanā.

Pirmā Rubenes darinātā rotaļlieta tapusi pirms aptuveni četriem gadiem, kad viņas meita sākusi apmeklēt bērnudārzu. Meita arī izdomājusi rotaļlietas vārdu. Līdz uzņēmuma dibināšanai Rubene izgatavojusi ap 200 rotaļlietu, kas dāvinātas draugiem, paziņām u.c. Ap 60 "Bukudī" ar paziņu starpniecību pārdoti veikalos Vācijā, Hamburgā.

Pēc uzņēmuma "From Heart" dibināšanas iegādātas vairākas audumu griešanas, izšūšanas un citas iekārtas, kas atvieglo rotaļlietu izgatavošanu. Pirmajā "Bukudī" sērijā ir sešas dažādas rotaļlietas - trīs puikas un trīs meitenes -, kas tiek izgatavotas pēc vienas piegrieztnes, bet, mainot ausis, pārtop par zaķi, suni vai peli. Rotaļlietas izgatavo no kokvilnas auduma, bet kā pildījumu izmanto poliesteru.

Audumus produkcijas izgatavošanai uzņēmums iepircis no ASV uzņēmuma "Coat", kura ražotā produkcija, kā atzina Rubene, ir ļoti kvalitatīva. Patlaban audumi iegādāti 6000 rotaļlietu izgatavošanai. "From Heart" nesen veicis rotaļlietu auduma ķīmiskā sastāva izpēti, kas apliecina, ka auduma krāsas ir dabīgas un bērnu veselībai nekaitē. Produkcija arī ieguvusi CE sertifikātu, kas apliecina, ka tā atbilst vispārējām rotaļlietu drošuma prasībām. Rubene pieļauj, ka drīzumā varētu tapt rotaļlietas, kurās kā pildījums tiktu izmantoti dabīgi materiāli.

Kā prognozē Rubene, pirmās Liepājā darinātās rotaļlietas veikalu plauktos varētu nonākt aptuveni pēc mēneša - patlaban notiekot sarunas ar vairākiem potenciālajiem produkcijas izplatītājiem Latvijā. Taču galvenais rotaļlietu noieta tirgus, kā uzskata Rubene, būs ārpus Latvijas robežām.

Bez KBI atbalsta, kā atzina rotaļlietu autore, sākt uzņēmējdarbību būtu bijis daudz grūtāk. KBI finansiāli atbalstījis oriģināla rotaļlietu iepakojuma izveidi, kā arī nodrošina uzņēmumam rotaļlietu izgatavošanai nepieciešamās telpas.

Ar rotaļlietu darināšanu uzņēmumā bez Rubenes nodarbojas vēl viena šuvēja, bet dažādos darbos tiekot iesaistīti arī draugi, radi un paziņas. "Atnākot pie mums ciemos, bez darba nevienam neļaujam sēdēt," atzina Rubene. Viņa atzīst, ka konkurence rotaļlietu tirgū ir liela, taču pauž pārliecību, ka "rotaļlieta, kas radīta ar ļoti lielu mīlestību, aizies pasaulē".

Runājot par nākotnes plāniem, Rubene atzina, ka rotaļlietu biznesu ir plānots attīstīt, radot, piemēram, spēles un grāmatas ar "Bukudī" tēliem.


Pievieno komentāru

Liepājā