Tiks atklāta Liepājas Latviešu biedrības nama jubilejas izstāde

1. oktobrī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā tiks atklāta Liepājas mākslinieku savienības “Mākslas kolēģi” darbu izstāde, kas veltīta Biedrības nama 80 gadu jubilejai.

Liepājas Latviešu biedrības nams jubilejas reizē uzrunājis labākos un atpazīstamākos Liepājas māksliniekus izstādīt savus darbus izstāžu galerijā. “Mākslas kolēģi” mākslinieki ir tie, kuri daudzus gadus veicinājuši Liepājas vārda atpazīstamību un nesuši lielu ieguldījumu mākslas vidē pilsētā.

“Mākslas kolēģi” par sevi saka tā: “Mēs esam mākslinieki. Mūs mierā neliek domas par mākslas jēgu un mākslas bezjēdzību. Māksla ir viens no lielajiem dzīves izaicinājumiem. Konkrētais laiks ieliek šajā izaicinājumā arvien jaunu saturu, jaunu mērķi.” Un šajā reizē mērķis būs izrādīt izcilākos savienības mākslinieku darbus. Par šo darbu atbilstību kritērijam – laba māksla – spriedīs paši “Mākslas kolēģi” biedri.
Izstādē būs apskatāmi darbi, kurus radījuši mākslinieki – Benita Bitāne, Aldis Kļaviņš, Irina Tīre, Gunta Krastiņa, Renārs Šlisers, Brigita Pomerante, Vija Rubene, Ilze Krūmiņa-Karlsone, Pēteris Taukulis, Andris Millers, Vika Štrauha, Inita Ķergalve, Jānis Judins, Māris Uldriķis, un Ilze Eniņa.

Liepājas mākslinieku kopizstāde visa jubilejas mēneša garumā Biedrības namā veidos svinīgu noskaņu un ienesīs jaunu elpu. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 31. oktobrim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.

Ikviens ir aicināts nākt un baudīt latvisko kultūru un būt vienotiem, jo šis nams ir paredzēts “svētam un cēlam uzdevumam: celt latvietību, celt latviešu kultūru, gādāt, lai liepājnieku gars neapsīktu, bet viņu cēlais ideālisms pastāvētu un augtu,” teica bijušais izglītības ministrs Augusts Tentelis, atklājot Liepājas Latviešu biedrības nama ēku 1935. gadā.


SIA Liepājas Latviešu biedrības nama
Kultūras darba menedžere
Laura Giptere

Pievieno komentāru

Liepājā