Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa atstāj negrozītu VVC lēmumu par naudas sodu saistībā ar ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipova mājas Liepājā 2

Liepājas tiesa šodien atstāja Valsts valodas centra (VVC) lēmumu par naudas soda piemērošanu biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvam Jurijam Osipovam saistībā ar nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā, informē Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Šo tiesas lēmumu 10 dienu laikā iespējams pārsūdzēt.

Jau ziņots, ka Osipova tēvs pārsūdzējis sodu, ko VVC viņam pagājušā gada jūnijā piemēroja pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201-35.panta 7.daļas "Par uzrakstu, izkārtņu, bukletu un citu sabiedrības informēšanai paredzētu ziņojumu sniegšanu sabiedrībai pieejamās vietās līdztekus valsts valodai arī svešvalodā, ja normatīvie akti paredz šīs informācijas sniegšanu tikai valsts valodā".

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC neatklāja piemērotā soda apmēru, taču norādīja, ka tas ir tuvu augstākajai robežai. Osipovs sodu nav samaksājis, un arī plāksnīte divās valodās nav noņemta.

VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis iepriekš skaidroja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Es

Vai ta kāds nevar aiziet un iemest ar krāsas burku pa to plāksni un miers.

pirms 5 gadiem, 2013.01.08 11:36

Liepājā