Teodora Breikša ielas svētkos restaurēs pirmskara Jaunliepājas gaisotni

12.septembrī no plkst.10 līdz 17 Jaunliepājā, Annas tirgus laukumā, notiks jau otrie Teodora Breikša ielas svētki.

Kā informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Krista Kalnarāja, šajos svētkos tiks restaurēta pagājušā gadsimta 20. un 30.gadu Jaunliepajas gaisotne, atsaucot atmiņā laiku, kad Annas tirgū valdījusi liela rosība.

"Notika tirdzniecība, darbojās cirks, dāmas skaistos tērpos un švītīgi kungi, kā arī latviešu zemnieki, ceļojošie muzikanti un palaidnīgi puikas bija sastopami tirgū," pagātnes ainas ieskicēja Kalnarāja.

Svētku tapšanā un norisē tiek aicināti piedalīties tirgotāji, uzņēmēji, veikalnieki, mākslinieki un mūziķi. Organizētāji rosina svētku dalībniekus tērpties atbilstoši izvēlētajam vēstures laika posmam. Pirmo reizi tiks organizēts bagāžnieku tirgus, atdzīvinot krāmu tirgus tradīcijas. Tā ir iespēja savas automašīnas bagāžniekā salikt mantas, kuras pašam vairs nav vajadzīgas, bet var būt ļoti noderīgas kādam citam, doties uz Annas tirgus laukumu, atvērt bagāžnieku un piedāvāt pircējiem tās iegādāties.

Annas tirgus laukumā uz svētku skatuves kāps "Rumbas kvartets" no Kuldīgas.

Svētkos tiks nodrošinātas aktivitātes, kuru galvenais uzdevums ir piesaistīt uzmanību Jaunliepājas kultūrvēstures mantojumam.

Aicinājumam popularizēt Jaunliepājas kultūrvēsturisko mantojumu un palīdzēt novērtēt šīs pilsētas daļas senās apbūves, plašo pagalmu un bruģēto ielu šarmanto atmosfēru jau atsaukušies vairāki liepājnieki, kuri dzīvo un strādā Jaunliepājā. Savukārt nepieciešamību veidot šīs Liepājas teritorijas atpazīstamību uzsvēruši mākslinieki un sadarbības partneri, kas viesojušies radošajā telpā "Ideju bode". Iela, kurā darbojas radošā telpa "Ideju bode", nosaukta kādreizējā pilsētas galvas Teodora Breikša vārdā.

Gados vecie liepājnieki vēl zina saviem mazmazbērniem stāstīt par vietu, kur 20.gadsimta sākumā katru gadu augustā organizēts grandiozais un visā Kurzemē populārais Annas gadatirgus. Pirms Otrā pasaules kara visiem Liepājas un apkārtnes iedzīvotājiem Annas tirgus saistījies ar slaveno gadatirgu. Tas guvis paliekošu slavu visā Kurzemē kā tirgotāju, tā pircēju aprindās. Pavasarī gani un kalpi, līgstot pie saimniekiem, sarunājuši vienu brīvu dienu tieši tajā laikā, lai tiktu uz Annas tirgu.

Pievieno komentāru

Liepājā