Tehnikuma audzēkņi devušies praksē uz Portugāli 2

PIKC "Liepājas Valsts tehnikuma" audzēkņi no 6. marta līdz 6. aprīlim aizvada praksi Portugāles pilsētā Barcelosā. Uz Portugāli devušies  Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi no dažādām mācību nozarēm – automehāniķi, tūrisma pakalpojumu speciālisti, transporta speciālisti un komercdarbinieki, ziņo mācību iestāde.

Jaunieši ir uzsākuši savas prakses gaitas dažādos Barcelosas pilsētā bāzētos uzņēmumos. Piemēram, tūrisma pakalpojumu speciālisti praktizējas viesnīcā, Barcelos pašvaldības tūrisma nodaļā. Komersanti strādā nekustamā īpašuma aģentūrā, kā arī apdrošināšanas kompānijā. Savukārt automehāniķi sākuši labot portugāļu automašīnas servisos.

Prakse Portugālē notiek Erasmus+ projekta "Starptautiska pieredze-nākotnes perspektīva" laikā. Pavisam šī projekta laikā notiek trīs prakšu braucieni un Portugāles brauciens ir pēdējais no tiem. Februāra sākumā no prakses Somijā atgriezās 25 mehatronikas nozares audzēkņi, bet 22. martā praksi beigs 20 jaunieši Spānijā, Seviļā.
 
PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" ik gadu cenšas piedāvāt saviem audzēkņiem iespēju praktizēties ārzemēs. Tādējādi palielinot projekta dalībnieku profesionālās zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī uzlabojot valodas zināšanas. Starptautiska prakse ir iespēja audzēkņiem iepazīt atšķirīgu darba vidi, kultūru un sadzīvi, kā arī apgūt prasmes pielāgoties dažādām ikdienas situācijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nu ja

No vienas puses jau skaisti ir strādāt praksē Portugālē vai Somijā. Bet no otras, cikiem no viņiem pēc tehnikuma beigšanas būs vēlme strādāt par automehāniķi Liepājā :)))

pirms 5 gadiem, 2016.03.13 10:11

:)

Neaizmirsti ka ir tadi kuriem ta ir sirdslieta un dara to ar lielu degsmi un entuziasmu. Es varu bút automehanikis un stradat par juristu :p :)

pirms 5 gadiem, 2016.03.16 06:14

Liepājā