Teātra zinātniece Margita Mantiņa par Liepājas baleta trupas vēsturi

17. oktobrī plkst. 16 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar teātra zinātnieci Margitu Mantiņu, kura ir apkopojusi un pētījusi Liepājas baleta trupas vēsturi un dejotāju radošo darbību, informē Muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Teātra zinātniece Margita Mantiņa skaidros Liepājas baleta trupas veidošanās priekšnosacījumus un ietekmējošo faktorus Latvijas baleta kontekstā. Kā uzsver teātra zinātniece Liepājas baletam latviešu baleta vēsturē ir svarīga vieta.

Turpinājumā M. Mantiņa iepazīstinās ar Liepājas teātra pirmsākumiem, tā pastāvēšanu un Liepājas operas rašanos. Liepājas baleta priekšvēsture saistās ar profesionālo Liepājas teātri, kas nodibinājās 1907. gadā. Deju iespraudumi lugās, vēlāk arī dziesmu spēlēs, operās un operetēs, bija pirmie horeogrāfiskās mākslas vēstneši Liepājas teātrī.

Jaunu pagriezienu dejas mākslas attīstībā nodrošināja jaunizveidotā Liepājas opera. Tās nelielo baleta ansambli kopš operas dibināšanas 1922. gadā vadīja baletmeistare Anna Stedelaube, iestudējot deju numurus operu izrādēs, pašai piedaloties to izpildīšanā, audzinot jauno dejotāju paaudzi.

Liepājas baleta trupas izaugsme piesaistīja izcilu mākslinieku viesizrādes Liepājā. Šeit strādājuši teicami klasiskā baleta mākslinieki. Teātra zinātniece M. Mantiņa iepazīstinās ar galveno Liepājas baleta attīstības virzītāju, pasaules pieredzi guvušo dejotāju un baletmeistaru Albertu Kozlovski.

Tikšanās laikā teātra zinātniece skaidros Liepājas baleta izaugsmi, sasniegumus, repertuāru un iepazīstinās ar Liepājas baletā nozīmīgām personībām.

Līdz 3. novembrim Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 skatāma izstāde „Liepāja.Balets.Personības” , kas notiek baletmeistara Leona Brunava piemiņai veltītā II Starptautiskā Bērnu Baleta Festivāla ietvaros. Izstādes apmeklējums bez maksas.

Ieejas maksa pasākumā ir 1 Ls/ 1,42 EUR.

Pievieno komentāru

Liepājā