Tautastērpu skatē Liepāju pārstāvēs Pērkones līgava

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Latviešu tautastērpu skates noslēguma pasākumam Rīgā izvirzīts pēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pasūtījuma darinātais Pērkones novada līgavas tērps, informē Linda Zajarska, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja.

Ikviens tautastērpa īpašnieks, valkātājs vai darinātājs tika aicināts pieteikties dalībai XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Latviešu tautastērpu skatē, kurā piedalījās arī pēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pasūtījuma darinātais Pērkones novada līgavas tērps. Izturot divas atlases kārtas, Liepājā darinātais tērps ir izvirzīts skates noslēguma parādei, kas norisināsies 5. jūlijā pulksten 19 koncertzālē “Palladium” Rīgā.

Pērkones līgavas tērps vienā eksemplārā darināts laika posmā no 2018. gada janvāra līdz aprīlim, lai papildinātu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansambļa “Rucavietis” tērpu komplektus. Ar šo tērpu dejotāju solo pāris piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieluzvedumā “Māras zeme”. Tērpu darinājuši vairāki meistari: līgavas vizuļu vainaga autori ir Astra Dzērve un Andris Garokalns, ņiebura meistare – Silvija Ķirse, savukārt krekls, villaine un brunči tapuši Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijā “Liepava”, piedaloties meistariem Dacei Prokofjevai, Gaidai Gertnerei, Andai Šmiukšei un Liai Monai Ģibietei.

Kopumā tautastērpu skatei tika saņemti simt dažādi pieteikumi septiņās kategorijās – no koriem, deju kolektīviem, meistariem un tērpu valkātājiem, kuri kopā lepojas ar vairāk nekā 140 dažādu Latvijas novadu un laika posmu tērpiem. Pieteikumus vērtēja komisija, kuras sastāvā ir Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Anete Karlsone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētniece Irita Žeiere un apģērbu un tekstila kolekcijas galvenā glabātāja Inita Heinola, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgā norisināsies no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Pievieno komentāru

Liepājā