“Tālivaldis” ierodas Liepājā

27. maijā pulksten 10 Liepājas ostas 89. piestātnē no Beļģijas ieradīsies mīnu meklētājs “Tālivaldis”. Pēc “Imantas” un “Viestura” šis ir trešais no pieciem mīnu meklētāju kuģiem, ko Latvija pārņem no Nīderlandes.

 

89. piestātne ir Jūras spēku teritorijā un nav pieejama plašam interesentu lokam. Sagaidīšanas ceremonijā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, Jūras spēku Flotiles personālsastāvs, kuģa komandas radinieki un lūgtie viesi.

ALKMAAR klases mīnu meklētāju pamatuzdevums ir mīnu meklēšana un neitralizēšana. Mīnu meklētājs “Imanta” 19. maijā atgriezās no vairāk nekā četrus mēnešus ilgās dalības NATO jūras pretmīnu vienībā. Mīnu meklētājs “Viesturs” pašlaik darbojas “Baltron” (Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras) sastāvā un gatavojas jūnijā piedalīties starptautiskajās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās “Baltops 2008”. Otrajā pusgadā plānota arī “Tālivalža” dalība “Baltron” sastāvā. Kuģis piedalīsies operācijās un mācībās “Amber Sea”, “Open Spirit”, “Squadron Exercise”.

2005. gada augustā Latvijas un Nīderlandes aizsardzības ministrijas parakstīja līgumu par piecu ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģu iegādi no Nīderlandes Jūras spēkiem. Viena kuģa izmaksas ir astoņi miljoni latu. Pēdējo kuģi plānots saņemt 2009. gada pirmajā pusē.

Mīnu meklētājs M06 “Tālivaldis” ir būvēts 1984. gadā, kuģa garums 51,6 m, platums 8,96 m, maksimālais ātrums – 15 mezgli. Kuģa komandā ir 35 jūrnieki – septiņi virsnieki, astoņi instruktori, 20 dižmatroži un matroži. Kuģa komandieris – virsleitnants Oskars Dērings. Kuģa krustmāte – Latvijas vēstniecības Nīderlandes Karalistē ārkārtējā pilnvarotā vēstniece Baiba Braže.

Pievieno komentāru

Liepājā