Tabita Balode, stājoties mūzikas skolā, nav zinājusi - kas tas čells par "zvēru" 2

Liepājniecei Tabitai Balodei ir vien 17 gadu, taču jau šobrīd viņa darbojas un domā ar skatu nākotnē. Viņa pieder tai jauniešu daļai, kuri agri apzinājušies savu dzīves ceļu un jau no bērnības iemin taciņas iecerētajā virzienā. Meitenes ikdiena ar mūziku savijusies tik cieši, ka viņa zina – dzīvi bez tās negrib un nevar iedomāties.

“Kursas Laiks” Tabitas muzikālās dotības pamanīja Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” pasniegšanas ceremonijā. Tur muzikālā liepājniece gan spēlēja čellu, gan apbūra ar savu balsi, izpildot latviešu un ārzemju hitus. Vaicāta, kas ir specialitāte, ko apgūst padziļināti, Tabita atklāj, ka tā ir čella spēle. Savukārt dziedāšana viņai ir kā hobijs, ko piekopj sava prieka pēc. Viņa smejot stāsta, ka čells rokās nonācis gluži nejauši. Kad mamma mazo Tabitu aizvedusi uz mūzikas skolu, tur abām teikts: meitene tāda maziņa, apaļiem vaidziņiem, viņai piestāvētu čells. Tabitai tolaik nav bijis ne mazākās nojausmas, kas tas tāds čells ir, kur nu vēl – kā to spēlēt. Līdz tam piecgadīgā meitene bija iepazinusi klavieres, vijoli un flautu.

Muzikālā liepājniece pauž lielu prieku un gandarījumu arī par tām iespējām, kas pašai bijušas līdz šim, uzstājoties kopā ar Latvijā atzītiem un mīlētiem māksliniekiem. Tabitai prātā spilgti palikušas divas īpašas uzstāšanās reizes. Viena no tām bijusi, dziedot kopā ar Renāru Kauperu festivālā “Zaļais stars”. “Tas ir fenomens – būt uz vienas skatuves ar cilvēku, kurš ir fascinējošs ne tikai kā mūziķis, bet arī kā cilvēks, kā personība.” Otra lielā iespēja bijusi Melngaiļskolas bigbenda jubilejas koncerta laikā. “Man bija tas gods stāvēt uz skatuves un dziedāt, kad Raimonds Pauls sēdēja desmit metru attālumā un spēlēja. Tas bija ļoti sirreāli. Un vēl uz lielās skatuves “Lielā dzintara” koncertzālē – tas likās ārprāts!” ar smaidu un neviltotu prieku atminas Tabita.

Visu sarunu ar Tabitu Balodi lasiet "Kursas Laika" 1. novembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vai nav

kāda kļūda,nevar būt ka viņai 17.Bildē visi 30gadi.Tad jau es savos 43 izskatos daudz jaunāka.Daudzi man saka meitenīt.Tik vien kā nedaudz sirmums matos.

pirms 2 gadiem, 2018.11.02 18:48

Rita

Žēl, ka Tev nav bijusi iespēja viņu redzēt un dzirdēt dzīvajā - pieļauju, ka tad Tavs komentārs būtu pavisam citādāks. Tiešām talantīga meitene ar unikālu balss tembru. Gaidu ar nepacietību, kad viņa sevi pieteiks skaļāk visai Latvijai ;)

pirms 2 gadiem, 2018.11.06 23:54

Liepājā