Svinīgi sagaida jauno Jūras spēku mīnu meklētāju "Tālivaldi"

Šodien pulksten 10 Liepājas ostas 89.piestātnē no Beļģijas ieradās mīnu meklētājs "Tālivaldis". Kuģa sagaidīšanas ceremonijā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji, Jūras spēku (JS) Flotiles personālsastāvs, kuģa komandas radinieki un lūgtie viesi.

Šā gada 4.aprīlī Nīderlandes pilsētā Denhelderā NBS JS savā īpašumā pārņēma ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģi "Tālivaldis". Šis ir jau trešais kuģis, kuru Jūras spēki pārņem no Nīderlandes. Iepriekš jau pārņemti mīnu meklētāju kuģi "Imanta" un "Viesturs".

Jau rakstījām, ka kuģu pārņemšana norit, pamatojoties uz 2005.gada 24.augustā parakstīto līgumu starp Latvijas un Nīderlandes aizsardzības ministrijām par piecu ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģu iegādi no Nīderlandes Jūras spēkiem. Viena kuģa izmaksas ir astoņi miljoni latu. Pirmo mīnu meklētāju kuģi "Imanta" Jūras spēki pārņēma 2007.gada 7.martā Liepājā, otro - mīnu meklētāju "Viesturs" - 5.septembrī Denhelderā.

Mīnu meklētājs "Tālivaldis" ir būvēts 1984.gadā, tā iepriekšējais nosaukums ir "Dordrecht", garums 51,6 metri, platums 8,96 metri, maksimālais ātrums 15 mezgli. Kuģa komandā ir 35 jūrnieki - septiņi virsnieki, astoņi instruktori, 20 dižmatroži un matroži. Kuģa komandieris ir virsleitnants Oskars Dērings. Kuģa krustmāte - Latvijas vēstniece Nīderlandē Baiba Braže, vēstī aģentūra LETA.

Pievieno komentāru

Liepājā