Svinīgi pārņems “Nameju”

8. aprīlī pulksten 11 Liepājas ostas 89. piestātnē notiks Jūras spēku mīnu meklētāja M03 “Namejs” svinīgā nodošanas ceremonija Liepājas Jūrniecības koledžai.

2008. gada martā Aizsardzības ministrijā tika nolemts kuģi “Namejs”, ko vairs neplāno izmantot Jūras spēku vajadzībām, nodot Liepājas pilsētas domei pēc pašvaldības lūguma Jūras spēku muzeja ierīkošanai. Pērn septembrī AM tika saņemta Liepājas pilsētas domes vēstule, kurā tika lūgts nodot kuģi Liepājas Jūrniecības koledžai, jo tādējādi būtu iespējams vieglāk un efektīvāk risināt jautājumus par kuģa uzturēšanu un apsaimniekošanu.

“Namejs” būvēts 1960. gadā Vācijas pilsētā Brēmenburgā. Kuģa garums ir 47 metri, platums – 8,30 metri. Kuģim, kalpojot Latvijas Jūras spēkiem, bijuši četri komandieri: komandkapteinis Juris Roze, kapteiņleitnants Ingars Pauris, kapteiņleitnants Dainis Vecelis, kapteiņleitnants Kaspars Miezītis. Kuģa krustmāte ir Lidija Gavrilova. Kuģis ir piedalījies daudzās starptautiskās mācībās un operācijās.

Lielākais sasniegums kuģa vēsturē ir “Nameja” sekmīga piedalīšanās NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu vienības sastāvā 2007. gadā. “Namejs” bija pirmais Jūras spēku kuģis, kas no Latvijas piedalījās šīs jūras vienības sastāvā un kurš šķērsojis Ziemeļu polāro loku.

Uz kuģa esošais 40 milimetru lielgabals “Bofor L-70” demilitarizēts un nav derīgs šaušanai. NBS Jūras spēki par saviem līdzekļiem veiks arī kuģa nogādāšanu līdz Liepājas ostas promenādei.

Pievieno komentāru

Liepājā