Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētku brīvdienas Liepājā

20. un 21. martā, kad Liepāja svinēs 390 gadu dzimšanas dienu,  Liepājas Olimpiskā centra arēnā notiks koncertuzvedums "Es esmu Liepāja". Šis koncertuzvedums ir jauns oriģināldarbs, kuru kopēji veido gan ievērojams skaits Liepājas personību, kuru vārdi zināmi visā Latvijā, gan dažādi pilsētas kolektīvi un  vēl citi dalīnieki.

20. martā Liepājas Latviešu biedrības namā turpināsies 23. Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls ar koncertu “Muzikālās rotaļlietas”, kur kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uzstāsies soliste Mei Ji FU no malaizijas. Festivāla noslēguma koncertu Liepājas Latviešu biedrības nama zālē būs iespējams baudīt 21. martā pulksten 18.00.

Tuvojoties pavasarim saule arvien vairāk lutina liepājniekus, aicinot brīvdienas pavadīt ārpus telpām. Sestdien, 21.martā, Liepājas Pētertirgus aicina tirgotājus un pircējus uz “Pavasara tirgu”, lai uzsāktu jauno gadatirgu sezonu. Tirdziņā mājražotāji un amatnieki piedāvās gardumus mazajiem un praktiskas lietas lielajiem. Bet no pulksten 12.00 pavasarīgo noskaņu papildinās arī  muzikāli priekšnesumi.

Katru sestdienu ikvienam interesentam tiek dota iespēja apmeklēt radošo telpu "Ideju bode", lai no pulksten 11.00 iepazītu, novērtētu un iegādātos Liepājas un Kurzemes novada mākslinieku, dizaineru un amatnieku radītus darbus.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz ekskursiju ciklu „Liepājas ainiņas”. Šo sestdien, 21.martā, gaidāma ekskursija ar nosaukumu „No pakārtā miliča līdz Siena tirgum” Ekskursijas dalībniekiem būs sagatavots arī salds pārsteigums Liepājas dzimšanas dienā no restorāna “Libava”.

Liepājas Olimpiskā centra ledus halle, kā ierasts piedāvā aktīvo atpūtu un iespēju baudīt publisko slidotavu ar slidu nomu.

Savukārt svētdien, 22. martā, Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns” notiks mazo vokālistu konkurss “Cālis”.

Tāpat arī teātra mīļotājus nebeidzami priecēs izrāžu klāsts gan bērniem, gan pieaugušajiem, ko piedāvā Liepājas teātris un Liepājas leļļu teātris. Taču tie, kuri aizrāvušies ar kino mākslas baudīšanu, tiek gaidīti 3D kinoteātrī „Kino Balle”. Izvēlēties sev tīkamāko izklaidi iespējams Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Liepājas jubileja tiks atzīmēta arī pilsētas klubos un bāros ar vairākām aizraujošām ballītēm. Kokteiļbārs “Red Sun Buffet” piektdien visus aicina uz pasākumu “I Love Liepāja”. 21. martā  svinības turpināsies pasākumā “Liepājai 390” ar Dj Ai-va no Rīgas. Mūzikas un deju klubs “Big 7” 21. martā savus apmeklētājus pārsteigs ar bungu šovu Artur Jermak izpildījumā, savukārt sestdien par jautrību uz deju grīdas rūpēsies Dj Lebedev. Toties “Fontaine Palace” notiks pasākums “Disco Of The 90s” kopā ar grupu “TRANZĪTS” un Dj Enkurs. Sestdien, 21. martā, klubā viesosies “Oranžās brīvdienas”, bet par dejotājiem rūpēsies Dj Megafons.
 
Ikviens interesents darba dienās, kā arī brīvdienās tiek aicināts uz Liepājas muzeju, kur regulāri apskatāmas dažādas aizraujošas ekspozīcijas. Sagaidot pilsētas 390. jubileju, tapusi izstāde „Liepājas ģerbonis laikmetu gaitā”, kas muzeja telpās sagaidīs ikvienu patriotiski noskaņoto liepājnieku vai pilsētas viesi. Tāpat muzeja telpās apskatāma Kubas mākslinieka Italo Rene Eksposito gleznu izstāde „Dievs. Mīlestība. Kuba”.  Mazajā izstāžu zālē skatāma mākslinieces un dzejnieces Dzidras Šmites-Balandinas personālizstāde „Dienvidkurzemes metropole starp ezeru un jūru”, ko, atzīmējot savu 85. jubileju, māksliniece velta dzimtajai pilsētai Liepājai un liepājniekiem. Savukārt muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos“ skatāma tematiska krājuma izstāde „Dzintara meklētāji”.

Liepājas dzimšanas dienas mēnesī kafejnīcas “Darbnīca” sienas tradicionāli tiek veltītas fotogrācijām par tēmu “ainiņas iz Liepājas”. Šajā gadā fotomāksliniece Jekaterina Karpova ir izveidojusi “Liepājas tramvaja stāstu”, kas Darbnīcā būs apskatāms no 1. līdz 29. martam.

Liepājas Latviešu biedrības nams visu martu piedāvā iespēju aplūkot 44 Latvijas estrādes mākslinieku un rokmūziķu portretus fotoizstādē “...saknes jau vējš neizplēš...”. Toties Liepājas Jauniešu mājā apskatāma Agneses Matisones gleznu un kolāžu izstāde. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Vaduguns” piedāvā vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursa izstādi “Rakstu darbi”.

Dzīvesstila noliktavas "BigFish" telpās interesentiem tiek piedāvāts apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības 2. Starptautiskā Mākslas simpozijas „Mākslas dienas 2014. dialogs” izstāde. LCZB filiālbibliotēkas "Libris" pirmajā stāvā ikvienam interesentam iespēja apskatīt fotomākslinieces un grafiķes Irinas Tīres zīmējumu izstādi “Liepāja”. Bibliotēkā pieejama arī Bērnu mākslas studijas "OH" izstāde "Eņģeļi".

 Liepājas Olimpiskajā centrā gaidāms Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā vīriešiem 2015. Stadiona “Daugava” rezerves laukumā notiks “SMSCredit.lv” virslīgas spēle futbolā, taču Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē gaidāms Latvijas Virslīgas hokeja čempionāts (Play-Off), pusfināls. Sīkāka informācija par šiem un vēl citiem sporta notikumiem atrodama Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.


Anete Jonase                                            
Liepājas pilsētas domes
Informācijas un pakalpojumu nodaļas
Klientu apkalpošanas speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā